Izolacja akustyczna pokoju dla muzyka

Izolacja akustyczna pokoju dla muzyka


Izolacja akustyczna ścian to duży kłopot, zwłaszcza wtedy, gdy wśród domowników masz… początkującą gwiazdę rocka. Gdzie przygotować „salę prób”, aby zapewnić komfort akustyczny reszcie rodziny? Czym wyciszyć pokój w prosty sposób? Poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania w naszym tekście!

Czy wiesz, że odpowiednia izolacja akustyczna domu to klucz do dobrego samopoczucia i zdrowia jego mieszkańców? Prowadzone już od lat 60. XX w. badania nad wpływem tzw. pejzażu dźwiękowego (akustycznego środowiska, w którym żyjemy) na funkcjonowanie ludzi pokazały jasno, że nieustający hałas jest bardzo szkodliwy dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka.

Odpowiednie wyciszenie pokoju Twojej pociechy, której bardzo zależy na karierze muzycznej, jest dobrym krokiem do stworzenia przyjaznego pejzażu dźwiękowego dla reszty domowników. Czytaj dalej i sprawdź, jak wyciszyć pokój dzięki poradom Dobre Domy.

Wyciszenie pokoju – gdzie przygotować miejsce dla młodego muzyka?

Podstawowe pytanie, które określi kształt prac nad wyciszeniem pokoju, brzmi: czy będziesz izolować pokój, w którym mieszka Twoje dziecko, czy zaadaptujesz inne pomieszczenie w domu na salę prób? W przypadku wyciszenia pokoju dziecka masz małe pole manewru – aby nie zmniejszać przestrzeni w pokoju, nie możesz pozwolić sobie np. na pogrubienie ścian. Warto za to skoncentrować się na:

Niestety, wadą sali prób w pokoju jest to, że bez gruntownych przeróbek nie zapewnisz sobie i swoim domownikom odpowiedniego komfortu akustycznego. Zdecydowanie więcej rozwiązań i lepszą izolację akustyczną zapewni Ci przygotowanie pokoju muzycznego:

Wyraźne oddzielenie sali prób od reszty pomieszczeń zmniejsza ilość drgań, które będą docierały przez ścianę i podłogę do wnętrza domu. Poza tym – perspektywa grania punk rocka w piwnicy czy garażu z pewnością spodoba się młodemu rockmanowi (lub młodej rockmance)…

Jak wyciszyć pokój?

Przy izolacji akustycznej pokoju muzycznego najważniejszy jest dobór odpowiednich materiałów, które uniemożliwią wydostawanie się dźwięków z pomieszczenia. Najskuteczniejsza izolacja akustyczna wcale nie musi być bardzo droga – kluczem jest użycie odpowiednich materiałów w odpowiedni sposób.

Niestety, opinia o skuteczności izolacyjnej wytłoczek po jajkach jest przesadzona. Ten popularny materiał do wyciszenia pokoju zatrzymuje bowiem wysokie dźwięki, ale przepuszcza niskie basy, wywołujące najsilniejsze drgania. Podobnie jest ze styropianem, tanim i stosowanym często w amatorskich salach prób, jednak w praktyce cechującym się niską izolacją dźwięków. Tak wytłoczki, jak i styropian mogą służyć jedynie jako element samodzielnie przygotowanych paneli akustycznych, na które nałożysz np. warstwę koców.

Dobrymi właściwościami pochłaniania dźwięków charakteryzują się za to:

Podstawowa zasada wyciszenia pokoju to szczelność – przy izolacji akustycznej pomieszczenia trzeba skupić się na wszystkich miejscach, przez które dźwięki mogą wydostawać się na zewnątrz. Dodatkowej warstwy materiałów izolacyjnych potrzebują zatem przede wszystkim okna i drzwi.

Izolacja akustyczna może również być estetyczna – zwłaszcza w projektach domów nowoczesnych.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).