Ile trwa budowa domu jednorodzinnego?

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego?


Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Chcesz poznać możliwą datę zakończenia prac? Przygotuj się odpowiednio przed powstaniem inwestycji, a unikniesz zbędnych kosztów. Sprawdź, jak może wyglądać harmonogram budowy.

Zanim rozpoczniesz prace budowlane, powinieneś ustalić ich harmonogram. Zadanie to zleć wynajętemu kierownikowi budowy. Harmonogram jest bardzo ważny, gdyż to na jego podstawie sporządza się kosztorys.

  1. Przed budową – zgłoszenie z projektem

W wyniku nowelizacji ustawy o prawie budowlanym z czerwca 2015 roku nie jest wymagane pozwolenie na budowę domów jednorodzinnych. Nie oznacza to jednak, że możesz rozpocząć prace bez zawiadomienia o tym odpowiednich organów administracyjnych.

30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia budowy musisz dokonać zgłoszenia z projektem. W ciągu miesiąca starosta gminy ma czas na wniesienie sprzeciwu (na przykład jeśli Twoje plany naruszają miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego). Jeśli w ciągu 30 dni nie dostaniesz żadnej informacji, możesz rozpocząć budowę.

  1. Harmonogram budowy do stanu zerowego

Stan zerowy budowy oznacza, że wyłożono fundamenty pod przyszły dom oraz piwnice. Pamiętaj, że to etap, który trzeba zakończyć przed nadejściem zimy – mróz może uszkodzić niezabezpieczone podłoże.

Wykonywanie prac do stanu zerowego trwa zazwyczaj od dwóch tygodniu do około miesiąca.

Należy wtedy:

  1. Harmonogram budowy do stanu surowego otwartego

Stan surowy otwarty oznacza, że wykonano wymurowanie ścian i kominów, wzniesiono stropy i wybetonowano schody. Jest już gotowa rzeźba budynku i wstępne pokrycie z papy. Nadal nie ma zamontowanych drzwi, okien i dachu.

Wykonanie prac do stanu surowego otwartego zajmuje około pół miesiąca do 4 miesięcy od daty rozpoczęcia budowy.

Należy wtedy:

  1. Harmonogram budowy do stanu surowego zamkniętego

Stan surowy zamknięty oznacza, że wykańcza się budynek za pomocą okien, drzwi i dachu.

Wykonanie prac do stanu surowego zamkniętego zajmuje od 3 do 5 miesięcy od daty rozpoczęcia budowy.

Należy wtedy:

Pamiętaj, ostateczny czas trwania budowy jest zależny od kilku czynników:

Jeśli chcesz rozpocząć budowę domu, jednak nie wiesz, jak może on wyglądać, wejdź na stronę www.dobredomy.pl i znajdź projekt dostosowany do wszystkich Twoich potrzeb.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).