ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Portos

NAZWA PROJEKTU
121.40 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
242 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Cechą szczególną projektu Portos jest zwarta, prosta bryła połączona z funkcjonalnym, wygodnym wnętrzem. Projekt domu Portos został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Portos to dom z dachem dwuspadowym, poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem, przestrzennie połączonym z jadalnią i kuchnią oraz część gospodarcza z garażem jednostanowiskowym i pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu znajduje się sypialnia rodziców z własną garderobą, dwa pokoje, ogólnodostępna łazienka oraz pralnia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach, wewnętrzne z bloczków wapienno–piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
207 000 zł 143 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
363 000 zł 242 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
72 600 zł 48 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA121.4 m²
+ Powierzchnia garażu19.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze11.1 m²
Powierzchnia zabudowy125.3 m²
Kubatura netto464.8 m³
Powierzchnia dachu208.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.19.07 m
Min. wymiary działki szer.19.92 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2011-01-26 19:08

Witam, Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ? Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt. Za podpowiedz z góry dziękuję.
WITAM 800szt to mało powiedziane ja miałem nierówny teren i musiałem podnieść w jednym rogu budynek na 1,4m i został wydłużony o 1m więc wyszło 1600 szt po2,3zł za szt. wys.12cm . Tak więc za bardzo nie mogę doradzić ale uważam że przy równym terenie to i tak licz na 800szt.192szt nie realne starczy na dwie warstwy ,proszę zauważyć ze dużo bloczków pójdzie wewnątrz pod ściany nośne których na zdjęciu jeszcze nie widać.

Zbyszek

+

2011-01-24 19:49

Witam, Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ? Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt. Za podpowiedz z góry dziękuję.

robert79

+

2011-01-13 10:16

można dokonać zmian w projekcie o ile na to wyrazi pisemną zgodę właściciel projektu a dalej zatwierzdzi nadzór budowlany . a cena przeprojektowania to kwestja dogadania się z projektantem , a takich nie brakuje w nadzorze ;)

Gość

+

2011-01-13 10:08

Witam, W sprawie doprojektowania piwnicy bardzo proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl Pozdrawiam

gall anonim

+

2011-01-06 20:00

Witam zaczeliśmy 08-06-2010 na dzień dzisiejszy jestem na etapie stropu
a w jakiej miejscowosci budujecie dom my jesteśmy z Pszczyny woj śląskie

marzena

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×