ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Talia został zaprojektowany dla osób ceniących wygodny styl życia. Projekt Talia został przekryty dachem dwuspadowym i dzięki temu posiada wygodne i funkcjonalne poddasze. Talia to dom niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia, spiżarnia, obszerny salon połączony z gabinetem(pokojem kominkowym), wc, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż jednostanowiskowy. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, garderoba, ogólnodostępna łazienka, sypialnia rodziców z własną garderobą oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. W ramach adaptacji można wydzielić gabinet.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
226 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
398 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 600 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA151.4 m²
+ Powierzchnia garażu22.1 m²
+ Strych13.0 m²
Powierzchnia zabudowy146.5 m²
Kubatura netto576.8 m³
Powierzchnia dachu227.8 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.19.98 m
Min. wymiary działki szer.22.37 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 648 zł 2 898 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-09-24 20:36

Projekt bardzo ladny. Natomiast szczegóły w samym projekcie szczegolowym to juz porazka Przednie murki na wizualizacji sa przy scianie domu na wysokosci paska styropianu a juz w projecie czapa murku jest wyzej... Brak wogole wysokosci murkow z przodu i z tylu. Brak strzalki ugiecia przy murkach. Schody wchodza wg projektu do polowy salonu - pewnie ktos je projektowal za koniecznosci bo zapomnail projektujac parter ze beda schody... Zreszta schody wysokosc 19 cm... Ja rozumiem ze projekty rysuja studenci ale pan ARCHITEKT przynajmniej by sprawdzil ich prace.... Za te pieniadze to niestety jest NIEPOROZUMIENIE, a jak zadzwonilem do pani architekt zeby te schody przerobic pod jakies normalniejsze do wchodzenia to pani zaspiewala 45000 zl za taka przyjemnosc.... Mysle ze komentarz zbyteczny..
Dzień dobry,   Wizualizacja jest elementem poglądowym do projektu, dlatego też w niewielkim stopniu może odbiegać od projektu technicznego. Murki przy schodach wejścia głównego zaprojektowano 5cm powyżej gzymsu cokołu, co w żadnym stopniu nie wpływa ujemnie na wygląd zewnętrzny elewacji, a wręcz dodatkowo podkreśla i naprowadza wzrok obserwatora na wejście główne. Oferowana przez nas dokumentacja to projekt architektoniczno-budowlany i zawiera wszystkie wymagane prawem informacje i wymiary. Z uwagi na skalę i zakres takiego projektu nie jesteśmy w stanie zawrzeć wszystkich, najdrobniejszych szczegółów. W przypadku tarasów zewnętrznych, które stanowią oddzielną (oddylatowaną od bryły budynku) konstrukcję i z uwagi na to, że często podlegają zmianom i dostosowaniu do działki oraz preferencji inwestora, podawane są ich główne wymiary. Proszę pamiętać, że projekt rysowany jest w skali i w przypadku elementów które pozostawiają pewien margines dowolności w wykonaniu można wymiary odczytać z rysunku przy pomocy skalówki lub zwyczajnej linijki. Maksymalną wysokość stopni schodów wewnętrznych w budynkach jednorodzinnych określa „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” i wynosi ona 19cm. Schody te „wchodzą” w przestrzeń holu na 35cm (półtora stopnia) i nie ograniczają jego funkcjonalności. Kwota którą Pan podaje (45 tyś.zł) za zmiany w projekcie jest o wiele za wysoka i wątpię żeby podał ją Panu ktoś w naszej Pracowni. Wszystkich zainteresowanych projektem prosimy o kontakt z naszą Pracownią, chętnie udostępnimy rysunki pokazowe z dokumentacji technicznej, abyście mogli Państwo sami ocenić projekt.   Pozdrawiam
Oczywiscie pomyłka nie 45 tys tylko 4,5 tys co i tak jest kosmiczna cena jak za przerobke schodow... ale to moja opinia.Dalej...Murki z przodu sa wyzej niz gzyms... ciekawe ze murek z tylu jest rowno z gora gzymsu.... jakies pomysly poza tym ze to wyrazny BŁAD??Bo ja inaczej nazwac podniesienie czap murlkow jesli pas wokol domu odcina kolor ??Dalej...Schody nie ograniczaja funkcjonalnosci ?????? Dobre.... schody wystaja zaraz przy wyjsciu z WC na salon wiec OGRANICZAJA zeby nie powiedziec ze to jest porazka te wystajace schody!!Rozporzadzenie ministra znam i jest wiecej takich rozporzadzen, ktore maja sie nijak do zycia i sa rownie niewygodne jak schody o wysokosci 19 cm.Pozdrawiam

Gość

+

2014-09-12 11:15

Projekt bardzo ladny. Natomiast szczegóły w samym projekcie szczegolowym to juz porazka Przednie murki na wizualizacji sa przy scianie domu na wysokosci paska styropianu a juz w projecie czapa murku jest wyzej... Brak wogole wysokosci murkow z przodu i z tylu. Brak strzalki ugiecia przy murkach. Schody wchodza wg projektu do polowy salonu - pewnie ktos je projektowal za koniecznosci bo zapomnail projektujac parter ze beda schody... Zreszta schody wysokosc 19 cm... Ja rozumiem ze projekty rysuja studenci ale pan ARCHITEKT przynajmniej by sprawdzil ich prace.... Za te pieniadze to niestety jest NIEPOROZUMIENIE, a jak zadzwonilem do pani architekt zeby te schody przerobic pod jakies normalniejsze do wchodzenia to pani zaspiewala 45000 zl za taka przyjemnosc.... Mysle ze komentarz zbyteczny..
Dzień dobry,   Wizualizacja jest elementem poglądowym do projektu, dlatego też w niewielkim stopniu może odbiegać od projektu technicznego. Murki przy schodach wejścia głównego zaprojektowano 5cm powyżej gzymsu cokołu, co w żadnym stopniu nie wpływa ujemnie na wygląd zewnętrzny elewacji, a wręcz dodatkowo podkreśla i naprowadza wzrok obserwatora na wejście główne. Oferowana przez nas dokumentacja to projekt architektoniczno-budowlany i zawiera wszystkie wymagane prawem informacje i wymiary. Z uwagi na skalę i zakres takiego projektu nie jesteśmy w stanie zawrzeć wszystkich, najdrobniejszych szczegółów. W przypadku tarasów zewnętrznych, które stanowią oddzielną (oddylatowaną od bryły budynku) konstrukcję i z uwagi na to, że często podlegają zmianom i dostosowaniu do działki oraz preferencji inwestora, podawane są ich główne wymiary. Proszę pamiętać, że projekt rysowany jest w skali i w przypadku elementów które pozostawiają pewien margines dowolności w wykonaniu można wymiary odczytać z rysunku przy pomocy skalówki lub zwyczajnej linijki. Maksymalną wysokość stopni schodów wewnętrznych w budynkach jednorodzinnych określa „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” i wynosi ona 19cm. Schody te „wchodzą” w przestrzeń holu na 35cm (półtora stopnia) i nie ograniczają jego funkcjonalności. Kwota którą Pan podaje (45 tyś.zł) za zmiany w projekcie jest o wiele za wysoka i wątpię żeby podał ją Panu ktoś w naszej Pracowni. Wszystkich zainteresowanych projektem prosimy o kontakt z naszą Pracownią, chętnie udostępnimy rysunki pokazowe z dokumentacji technicznej, abyście mogli Państwo sami ocenić projekt.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2014-09-11 21:57

Projekt bardzo ladny. Natomiast szczegóły w samym projekcie szczegolowym to juz porazka Przednie murki na wizualizacji sa przy scianie domu na wysokosci paska styropianu a juz w projecie czapa murku jest wyzej... Brak wogole wysokosci murkow z przodu i z tylu. Brak strzalki ugiecia przy murkach. Schody wchodza wg projektu do polowy salonu - pewnie ktos je projektowal za koniecznosci bo zapomnail projektujac parter ze beda schody... Zreszta schody wysokosc 19 cm... Ja rozumiem ze projekty rysuja studenci ale pan ARCHITEKT przynajmniej by sprawdzil ich prace.... Za te pieniadze to niestety jest NIEPOROZUMIENIE, a jak zadzwonilem do pani architekt zeby te schody przerobic pod jakies normalniejsze do wchodzenia to pani zaspiewala 45000 zl za taka przyjemnosc.... Mysle ze komentarz zbyteczny..

Jarek

+

2010-07-22 08:16

Właśnie razem z mężem rozpoczęliśmy realizację tego projektu. "Talia" jest świetna!  
Witam,Zapraszam do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu Talia na naszym forum. Sądzę, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem innych użytkowników. Pozdrawiam

Aneta

+

2010-06-21 20:00

Właśnie razem z mężem rozpoczęliśmy realizację tego projektu. "Talia" jest świetna!

Anahid

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×