ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Rusałka IV to doskonała propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej wygodę i komfort. Dom zaprojektowany został w nawiązaniu do tradycyjnej architektury. Dom wyróżnia się stonowaną elegancją. Ciepłe odcienie drewnianej stolarki pięknie kontrastują z ciemną dachówką, a starannie dobrane i dopracowane detale wykończeniowe nadają tradycyjny charakter. Parter domu został zaplanowany z myślą o osobach lubiących otwarte i przestronne pomieszczenia. Pokój dzienny połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią, a liczne przeszklenia wpuszczają do środka duże ilości naturalnego świata. W projekcie domu Rusałka IV połączono wygodę i elegancję wnętrz z funkcjonalnością, dlatego też z kuchni jest wejście do bardzo praktycznej spiżarni, mogącej służyć również jako schowek. W łazience, zgrabnie ukrytej w hallu za niewielką ścianką z kominkiem, znajdzie się również miejsce na natrysk. W wiatrołapie przewidziano dużą szafę. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet, pomieszczenie gospodarcze oraz jednostanowiskowy garaż. Poddasze to typowa strefa nocna - trzy sypialnie (w tym każda posiada swój balkon) oraz łazienka. Strych można w ramach adaptacji przekształcić w dodatkowy pokój. Brak okien na bocznej elewacji pozwoli bez żadnych problemów wykorzystać ten projekt do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Rusałka V oraz bez garażu - Rusałka VI, a także z inną aranżacją poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Rusałka, z garażem dwustanowiskowym - Rusałka II oraz bez garażu - Rusałka III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
214 000 zł 147 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
388 000 zł 255 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
77 600 zł 51 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA137.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.9 m²
+ Strych13.8 m²
Powierzchnia zabudowy134.3 m²
Kubatura netto540.3 m³
Powierzchnia dachu237.0 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.18.42 m
Min. wymiary działki szer.22.02 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 535 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-13 06:35

9 godzin temu, Gość Piotrek napisał: Proszę o dokładne wymiary pomieszczenia gospodarczego ? e-mail beat41@wp.pl
Dzień dobry, wysłaliśmy rysunki szczegółowe z wymiarami wszystkich pomieszczeń. W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-12 21:30

Proszę o dokładne wymiary pomieszczenia gospodarczego ? e-mail beat41@wp.pl

Piotrek

+

2017-12-28 11:11

BARDZO PROSZE O ZESTAWIENIE MATERIAŁOW RUSAŁKA 4 NA ADRES EMAIL lukasz.pranczk@wp.pl
Witam. W dniu dzisiejszym wyślemy zestawienie materiałów do stanu surowego zamkniętego. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-12-27 22:04

BARDZO PROSZE O ZESTAWIENIE MATERIAŁOW RUSAŁKA 4 NA ADRES EMAIL lukasz.pranczk@wp.pl

lukasz pranczk

+

2017-05-11 08:43

Witam czy kotłownia jest przewidziana na piec gazowy czy na paliwo stałe (mam na myśli opał węgiel, drewno)?? czy można tam zamontować jeden i drugi ?? Proszę o poradę pozdrawiam
Dzień dobry, Standardowo we wszystkich naszych projektach stosujemy ogrzewanie gazowe. Pomieszczenie gospodarcze musi być dostosowane wymiarami do wielkości pieca i powierzchni potrzebnej do jego obsługi. Planując kotłownię na paliwo stałe należy pamiętać, że musi ona być znacznie większa niż w przypadku ogrzewania gazem. Jej wielkość wynika z konieczności zapewnienia odległości 1m od przodu kotła do ściany, a po bokach odległości umożliwiających obsługę i konserwację. Należy również przewidzieć zbiornik buforowy. Konieczne jest również zapewnienie możliwości gromadzenia opału oraz możliwości jego dostarczania do kotłowni z zewnątrz. Uważam, że takim minimalnym wymiarem będzie około 9m2.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.215.161.19
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×