ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Układ funkcjonalny projektu Pegaz, zaspokoi potrzeby członków 4-osobowej rodziny, poszukującej nowoczesnego projektu domu z poddaszem użytkowym. Projekt domu Pegaz wyróżnia płaski dach. Parter podzielony jest na dwie części: dzienną i gospodarczą. Część dzienną stanowi pokój dzienny, jadalnia, kuchnia, gabinet oraz łazienka. Część gospodarcza (garaż, pomieszczenie gospodarcze) dostępna jest zarówno z zewnątrz budynku, jak i z wiatrołapu. Na piętrze zlokalizowano trzy sypialnie oraz ogólnodostępną łazienkę. Z głównej sypialni mamy dostęp do garderoby oraz na taras.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz w części okładziną kamienną. Pokrycie dachu gontem bitumicznym lub blachodachówką.

Autor

  • Agnieszka Ciborska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
232 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
405 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
81 000 zł tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA147.1 m²
+ Powierzchnia garażu25.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.1 m²
Powierzchnia zabudowy172.3 m²
Kubatura netto553.5 m³
Powierzchnia dachu209.0 m²
Kąt nachylenia dachu20°
Wysokość budynku8.3 m
Min. wymiary działki dł.19.88 m
Min. wymiary działki szer.24.48 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2014-09-04 09:19

Cieszę sie z takiej opinii, bo przyznaje że sam mam często dylematy czy odpowiedzni projekt wybrałem. ale myślę, że właśnie gdy się wprowadzę, wszystko się wyklaruje. zakończenie budowy planuje na maj-lipiec, jestem na etapie wykończenia. bardzo chętnie obejrzę twoją łazienkę z parteru oraz rozwiązanie kuchni. piętra jeszcze nie wykańczam...
Podaj jakieś namiary to Ci wyślę kilka ciekawych rozwiązań.

Gość

+

2014-09-04 07:50

Witam, jeśli ktoś poszukuje firmy do budowy to polecam Pana Darka tel;605-347-434 woj.mazowieckie 

inwestor

+

2014-08-14 19:56

Witam, interesuje mnie ten projekt, ale.... no właśnie...: czy kuchnia nie jest zbyt mała? W marzeniach przewiduję tylko szafki dolne, bez wiszących i szafę na wysoki połysk , która wszystko pomieści...Poza tym projekt nie przewiduje spiżarni i pralni. Proszę o zamieszczenie zdjęc z rozwiązań kuchni...

Agnieszka

+

2014-01-31 11:41

Cieszę sie z takiej opinii, bo przyznaje że sam mam często dylematy czy odpowiedzni projekt wybrałem. ale myślę, że właśnie gdy się wprowadzę, wszystko się wyklaruje. zakończenie budowy planuje na maj-lipiec, jestem na etapie wykończenia. bardzo chętnie obejrzę twoją łazienkę z parteru oraz rozwiązanie kuchni. piętra jeszcze nie wykańczam...
Podaj jakieś namiary to Ci wyślę kilka ciekawych rozwiązań.

Michał

+

2014-01-31 11:39

Witam, jaki wyszedł koszt wybudowania takiego domu do stanu powiedzmy zamieszkania bez wykończenia góry.
 
Witam, jaki wyszedł koszt wybudowania takiego domu do stanu powiedzmy zamieszkania bez wykończenia góry.
Trudne pytanie ponieważ ja robiłem dół i górę jednocześnie. Wycena ze strony projektu jest realna, ale jak będziesz budował metodą gospodarczą to zaoszczędzisz ok 10-15%.

Michał

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×