ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Liwiusz zainteresuje inwestorów, którzy poszukują domu z obszernym pomieszczeniem gospodarczym. Jest ono dostępne z garażu i ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Projekt domu Liwiusz posiadapoddasze użytkowe i jest dedykowany 4-6-osobowej rodzinie. Na parterze znajduje się pokój dzienny połączony z jadalnią z wyjściem na ogród, kuchnia, toaleta, pokój gościnny/gabinet, spiżarnia. Na poddaszu są trzy pokoje, łazienka z pralnią oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Liwiusz II. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
216 000 zł 165 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
398 000 zł 294 000 zł 286 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
23 000 zł 16 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 600 zł 58 800 zł 57 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA132.5 m²
+ Powierzchnia garażu20.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.1 m²
+ Strych20.1 m²
Powierzchnia zabudowy143.3 m²
Kubatura netto554.6 m³
Powierzchnia dachu244.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.19.02 m
Min. wymiary działki szer.22.72 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2012-05-14 06:19

Witam, Koncepcja mi się podoba, ale chciałbym zmienić 3 rzeczy: zmienić miejsce spiżarki, aby była obok kuchni i zamienić WC w łazienkę z prysznicem oraz poszerzyć garaż o ok 1-1,5 m. Proszę o sugestie propozycje jak by można było to zmienić.  
Witam, Zmiany może Pan nanieść w ramach adaptacji projektu. Zmiany może nanieść architekt adaptujący lub może Pan zlecić naszej Pracowni. Jeśli będzie Pan zainteresowany możliwością skorzystania z naszych usług proszę o kontakt na adres mailowy: info@dobredomy.pl. Nasze biuro skontaktuje się z Panem w sprawie ewentualnej realizacji adaptacji projektu. Wtedy ustalimy szczegóły, określimy ewentualny czas oczekiwania na projekt oraz koszt jego wykonania. Jeśli będzie Pan miał jakiekolwiek pytania lub uwagi odnośnie projektu proszę o kontakt. Pozdrawiam

Aneta

+

2012-05-11 16:48

Witam, Koncepcja mi się podoba, ale chciałbym zmienić 3 rzeczy: zmienić miejsce spiżarki, aby była obok kuchni i zamienić WC w łazienkę z prysznicem oraz poszerzyć garaż o ok 1-1,5 m. Proszę o sugestie propozycje jak by można było to zmienić.

Marcin

+

2011-12-29 14:46

Projekt domu Liwiusz     Szczegółowy opis projektu domu Liwiusz znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/liwiusz            Link do projektu: Projekt Liwiusz

Redakcja

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×