Rzuty

Henry
Rzut parter
Henry
Rzut poddasza
Henry
Rzut działki

Elewacje

Henry
Elewacja przód
Henry
Elewacja boczna
Henry
Elewacja boczna
Henry
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Henry jest projektem klasycznego domu parterowego z poddaszem do adaptacji na cele mieszkaniowe dla 4-5-osobowej rodziny. Ciekawa bryła budynku połączona z elewacją wykonaną z okładziny klinkierowej wyróżnia ten dom z otoczenia. Projektanci dołożyli starannej uwagi, aby projekt cieszył domowników przestrzenią i funkcjonalnością. Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap, w którym zagospodarowano miejsce na szafę. Z przestronnego hallu przechodzimy do salonu z jadalnią, który wraz z kuchnią tworzą dużą i otwartą przestrzeń. Obok kuchni znajduje się funkcjonalna spiżarnia. Do salonu przylega w pełni zadaszony taras, który zapewni miejsce do wypoczynku i zabaw na świeżym powietrzu. Strefa prywatna to trzy sypialnie, z czego największa posiada podwójną garderobę. Do dyspozycji domowników zaprojektowano dwie łazienki oraz pralnię. Duży, dwustanowiskowy garaż posiada przejście do wiatrołapu oraz pomieszczenia gospodarczego, które posiada własne, niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt jest dostępny w wersji bez poddasza do adaptacji - Della.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 384 000 zł 302 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 653 000 zł 505 000 zł 462 000 zł
Elementy zewnętrzne 35 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.