Rzuty

Atlantyda Nowa
Rzut parter
Atlantyda Nowa
Rzut poddasze
Atlantyda Nowa
Rzut działki

Elewacje

Atlantyda Nowa
Elewacja przód
Atlantyda Nowa
Elewacja boczna
Atlantyda Nowa
Elewacja boczna
Atlantyda Nowa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Klasyczny dwuspadowy dach z lukarnami, bryła garażu umiejętnie zharmonizowana z całością domu i balkon stanowiący jednocześnie zadaszenie wejścia to główne cechy charakteryzujące projekt domu Atlantyda Nowa. Tynk w kolorze piaskowym i ceglany cokół to tradycyjne kolory nadające architekturze budynku bardzo elegancki wygląd, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym. Na elewacji ogrodowej wysunięto delikatnie okap dachu nad tarasem co wyraźnie zwiększyło jego osłoniętą część. Okrągłe okno na tle ceglanego fragmentu elewacji ogrodowej wskazuje lokalizację klatki schodowej. Lukarna na poddaszu znakomicie urozmaica bryłę dachu i pozwala dobrze doświetlić pomieszczenia. Układ funkcjonalny pomieszczeń w projekcie Atlantyda Nowa jest rozwiązany bardzo czytelnie. Wejście przez wiatrołap wprowadza nas do przestronnego prostokątnego holu. Po jednej stronie domu umieszczono część reprezentacyjną - salon z jadalnią i kuchnię ze spiżarnią. Po drugiej stronie ulokowano część prywatną - pokój, łazienkę oraz duże pomieszczenie gospodarcze z wejściem do garażu. Na wprost wejścia szerokie zabiegowe schody prowadzą na poddasze. Zaprojektowano tam trzy wygodne sypialnie w tym jedną z garderobą, oraz łazienkę ogólnodostępną. Nad garażem przewidziano strych. Może on z powodzeniem uzupełniać przestrzeń gospodarczą, pełnić funkcję pralni i suszarni lub pokoju hobby. Projekt dostępny w wersji z garażem podwójnym - Atlantyda Nowa II oraz w wersji bez garażu Atlantyda Nowa III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 218 000 zł 159 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 424 000 zł 300 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.