Rzuty

Amelia
Rzut parter
Amelia
Rzut poddasze
Amelia
Rzut działki

Elewacje

Amelia
Elewacja przód
Amelia
Elewacja boczna
Amelia
Elewacja boczna
Amelia
Elewacja tył

Przekroje

Amelia
Przekroje

Opis

Amelia to projekt domu jednorodzinnego, idealnego dla 4-5-osobowej rodziny. Stylistyka tego budynku szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom klasycznej architektury. Bryła domu zwieńczona jest dwuspadowym dachem. Uroku całości dodają lukarna nad wejściem i ciekawy, prostokątny wykusz będący przedłużeniem salonu. Sam kształt budynku jest ciekawy, urozmaicony podcieniami i załamaniami. Na rzucie widać wyraźny podział stref. Parter domu to strefa dzienna - pokój dzienny z pięknym, szerokim na całą ścianę widokiem na ogród, jadalnia i oddzielna kuchnia (którą w ramach adaptacji można otworzyć). Przy kuchni znalazło się miejsce dla praktycznej spiżarni. W części komunikacyjnej znalazły się dodatkowo gabinet i wc. Bezpośrednio z wiatrołapu jest przejście do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Poddasze to część prywatna domowników - trzy ustawne sypialnie i łazienka.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 223 000 zł 161 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 400 000 zł 283 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.