Rzuty

Alabama VI
Rzut parter
Alabama VI
Rzut poddasza
Alabama VI
Rzut działki

Elewacje

Alabama VI
Elewacja przód
Alabama VI
Elewacja boczna
Alabama VI
Elewacja boczna
Alabama VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Alabama VI to projekt wyjątkowo funkcjonalnego i komfortowego domu parterowego z możliwością adaptacji strychu na pomieszczenia mieszkalne. Strefa dzienna rozpoczyna się wiatrołapem, w którym wydzielono miejsce na pojemną szafę. Przechodząc przez hall dojdziemy do salonu, który wraz jadalnią i kuchnią tworzą otwartą przestrzeń. W części prywatnej zaprojektowano moduł rodziców (sypialnia, garderoba i łazienka) oraz dwie sypialnie. Do dyspozycji domowników jest również pralnia, duża łazienka i wc. Z wiatrołapu, poprzez pomieszczenie gospodarcze, dostaniemy się do dwustanowiskowego garażu. Projekt dostępny jest w wersji z innym układem funkcjonalnym - Alabama V oraz w wersjach bez strychu i o większych powierzchniach użytkowych - Alabama, Alabama II, Alabama III oraz Alabama IV.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 303 000 zł 267 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 479 000 zł 421 000 zł 406 000 zł
Elementy zewnętrzne 55 000 zł 48 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.