Porównanie projektów

Projekt domu Nala II E

Specyfikacja domu

Powierzchnia użytkowa
109,30 m2
+ powierzchnia antresoli
10,70 m2
+ powierzchnia strychu
31,60 m2
Powierzchnia zabudowy
145,20 m2
Kubatura netto
567,40 m3
Powierzchnia dachu
206,70 m2
Powierzchnia dachu płaskiego
6,10 m2
Kąt nachylenia dachu
35°
Wysokość budynku
7,30 m
Min. wymiary działki dł.
18,94 m
Min. wymiary działki szer.
23,42 m
Liczba pokoi
3
Liczba łazienek
2
Garaż
0

Parter

Nala II E
Rzut parter

Nala II E

Elewacje

Nala II E
Elewacja przód
Nala II E
Elewacja boczna
Nala II E
Elewacja boczna
Nala II E
Elewacja tył

Rzut działki

Nala II E
Przekrój

Opis

Jeśli szukasz domu o niewielkiej powierzchni użytkowej z ogrzewaniem elektrycznym, z otwartą przestrzenią nad salonem, to Nala II E z ogrzewaniem elektrycznym Devi będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to parterowy dom z nieużytkowym strychem, który można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenia mieszkalne. Prosta bryła budynku, oparta na planie prostokąta, oraz nieskomplikowany, dwuspadowy dach pozytywnie wpłyną na koszty budowy tego domu. Na parterze zaplanowano wszystkie pomieszczenia niezbędne, aby zapewnić komfort użytkowania dla 4-osobowej rodziny. W środkowej części domu zaplanowano duży salon z wysokim sufitem, połączony z jadalnią. Kuchnia została zaprojektowana jako osobne pomieszczenie, powiększone o spiżarnię. Po obu stronach strefy dziennej zaprojektowano część nocną - trzy sypialnie, dwie łazienki i kotłownię. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić dodatkowe dwa pokoje i łazienkę. Projekt dostępny jest w wersjach z ogrzewaniuem gazowym: z takim samym układem pomieszczeń - Nala II, w wersji bez strychu - Nala, oraz w wersji z większą powierzchnią użytkową - Nala III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy. Ogrzewanie elektryczne DEVI.

Schemat montażu kabli grzejnych DEVIflex™ w systemie akumulacyjnym

Kable grzejne DEVI w systemie akumulacyjnym powinny być zatopione w warstwie wylewki (grubość ok. 6-10 cm ponad kablem). Akumulacja polega na wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej dostępnej w drugiej taryfie. Wylewka akumuluje energię cieplną, która następnie oddawana jest do pomieszczenia, przy czym załączenie kabli grzejnych DEVIflex™ następuje maksymalnie w czasie 10 godzin trwania drugiej taryfy - 8 godzin w nocy i 2 godziny w ciągu dnia; ten rodzaj ogrzewania wymaga odpowiedniego termostatu z programatorem czasowym np. DEVIreg Room oraz mocy kabli, wynoszącej przeciętnie 100-150 W/m2 powierzchni ogrzewanego pomieszczenia.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje