Porównanie projektów

Projekt domu Karolina IX

Specyfikacja domu

Powierzchnia użytkowa
115,00 m2
+ powierzchnia garażu
32,00 m2
+ powierzchnia pom. gosp.
6,60 m2
+ powierzchnia strychu
64,20 m2
Powierzchnia zabudowy
210,40 m2
Kubatura netto
791,50 m3
Powierzchnia dachu
252,50 m2
Powierzchnia dachu płaskiego
33,20 m2
Kąt nachylenia dachu
30°
Wysokość budynku
7,50 m
Min. wymiary działki dł.
25,57 m
Min. wymiary działki szer.
21,52 m
Liczba pokoi
2
Liczba łazienek
3
Garaż
2

Parter

Karolina IX
Rzut parter

Karolina IX

Elewacje

Karolina IX
Elewacja przód
Karolina IX
Elewacja boczna
Karolina IX
Elewacja boczna
Karolina IX
Elewacja tył

Rzut działki

Karolina IX
Przekrój

Opis

Karolina IX to projekt niedużego, parterowego domu z dwiema sypialniami i garażem dwustanowiskowym oraz poddaszem do adaptacji. To świetny wybór, dla osób, które na start potrzebują niewielkiego domu, ale mają w planach ewentualne rozszerzenie funkcji mieszkalnej o poddasze. Parter tego domu jest tak zaplanowany, aby 3-4-osobowa rodzina mogła w nim bardzo komfortowo żyć. Strefa dzienna to otwarta, jasna przestrzeń z wysokim sufitem nad salonem i jadalnią. Ustawną, prostokątną kuchnię z pięknymi oknami, poszerzono o zawsze przydatną spiżarnię. W hallu prowadzącym do strefy prywatnej zaprojektowano osobną toaletę oraz pralnię. W samej strefie prywatnej domownicy będą mieć do dyspozycji ogólnodostępną łazienką oraz dwie sypialnie, przy czym jedna z nich została uzupełniona o garderobę oraz łazienkę. Każdy pokój posiada bezpośrednie wyjście na taras. Na nieużytkowym poddaszu, w ramach adaptacji można uzyskać nowoczesną antresolą z miejscem na wypoczynek i biblioteczkę, oraz dwa pokoje ze zniewalającymi, trójkątnymi przeszkleniami. Całość uzupełniona jest o dwustanowiskowy garaż oraz kotłownię. Projekt dostępny jest w wersji z trzema pokojami: Karolina, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII oraz Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy, na fragmentach płyta monolityczna. Więźba tradycyjna drewniana.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje