Poradnik majsterkowicza. Jak zorganizować warsztat?

Poradnik majsterkowicza. Jak zorganizować warsztat?


Lubisz majsterkować? Często wykonujesz drobne domowe naprawy? Dowiedz się, jak zorganizować warsztat z prawdziwego zdarzenia. Zadbaj o profesjonalne narzędzia i sprzęt.

Gdzie urządzić warsztat?

Nie potrzebujesz wielkich nakładów finansowych, by zorganizować miejsce do wykonywania drobnych robót domowych. Wystarczy garaż, piwnica lub przydomowa komórka. Jeśli jednak nie dysponujesz takim obiektem, możesz zdecydować się na budowę osobnego budynku. Pamiętaj jednak, że budowa takiego obiektu wymaga osobnego projektu i pozwolenia na budowę. Zastanów się też, ile będziesz potrzebował miejsca. Zwykle wystarcza kilka metrów kwadratowych, na przykład przy jednej ze ścian w garażu wolnostojącym.

Meble

Dobra organizacja pracy wymaga odpowiednich mebli. Inaczej warsztat zamieni się w graciarnię, w której nie będziesz mógł nic znaleźć. Przede wszystkim zaopatrz się w regał. Najlepiej niech będzie wykonany z metalu. Świetnie sprawdzi się jako miejsce dla skrzynek z narzędziami. Dobrym rozwiązaniem są również kuwety, w których możesz swobodnie przetrzymywać wszystkie drobne elementy, takie jak gwoździe, śrubki, wiertła czy nakrętki. W warsztacie nie powinno również zabraknąć organizera ściennego, w którym można powiesić klucze. Jeśli miejsce na to pozwala, możesz się również wyposażyć w stół warsztatowy. Będzie Ci służył do piłowania, zbijania, wiercenia, sklejania itd. Bardzo poręczne są również torby i wózki, które pozwalają w łatwy sposób przenieść narzędzia z miejsca na miejsce.

Narzędzia

Można wyróżnić narzędzia ręczne i elektronarzędzia. Do tych pierwszych zaliczamy m. in. piły, pilniki, dłuta, młotki, miary, przecinaki, klucze, wkrętaki, farby i pędzle. Z kolei elektronarzędzia to wiertarki, szlifierki, wkrętarki itd. Cały sprzęt warto odpowiednio posegregować. Bałagan nie tylko utrudni Ci wykonywanie poszczególnych czynności, ale też zniechęci do pracy. Na jakie narzędzia powinieneś się zdecydować? Przede wszystkim na takie, które rzeczywiście są Ci potrzebne.

Odzież ochronna

To ważny, choć często bagatelizowany element wyposażenia warsztatu. Odpowiednio dobrana odzież uchroni Cię przed pobrudzeniem, a także zapewni bezpieczeństwo podczas pracy. W szczególności zadbaj o rękawice, spodnie, bluzę, buty, czapkę, okulary, gogle ochronne i nauszniki. Dzięki odpowiednim rękawicom unikniesz skaleczeń i stłuczeń. Pamiętaj też, że odgłosy, jakie wydają niektóre narzędzia, mogą być niebezpieczne dla Twoich uszu. Jeśli zamierzasz przeprowadzać prace stolarskie, pomyśl o półmasce filtrującej. Pyły z drewna twardego są rakotwórcze i za wszelką cenę należy unikać ich wdychania.

O czym warto pamiętać?

Praca w warsztacie to wspaniała i wciągająca przygoda. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Zadbaj, by do narzędzi nie miały dostępu dzieci i zwierzęta domowe. Zawsze po sobie sprzątaj. Nie przerabiaj narzędzi samodzielnie. Zachowaj również szczególną ostrożność podczas pracy z narzędziami elektrycznymi. W szczególności nie kładź ich na mokrych powierzchniach i nie włączaj poza warsztatem przy dużej wilgotności powietrza lub podczas opadów. Inaczej będziesz narażony na porażenie prądem. Dobrze zorganizowany warsztat będzie Ci służył przez lata.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).