JAKIE KOLORY ŚCIAN W SALONIE?

JAKIE KOLORY ŚCIAN W SALONIE?


Kolory mają olbrzymie znaczenie. Wpływają na nasze samopoczucie i wprowadzają do salonu określony klimat. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas doboru kolorów.

Ożywiająco czy nastrojowo?

Z decyzją o barwach w salonie raczej nie warto się spieszyć. Pamiętaj, że od Twojego wyboru będzie zależał komfort wszystkich domowników przez najbliższe lata. Najlepiej zastanówcie się wspólnie, jakie kolory będą najbardziej właściwe. Pomyślcie, w jakich przestrzeniach czujecie się komfortowo. Przejrzyjcie katalogi lub serwisy wnętrzarskie. Weźcie też pod uwagę, jakie będzie przeznaczenie salonu. Czy ma on służyć do rodzinnych spotkań? Imprez ze znajomymi? A może ma być miejscem odpoczynku? Jeśli salon jest duży, możecie rozważyć nie jeden, lecz dwa lub trzy kolory. Kolor jednej ze ścian może na przykład nawiązywać do obrazu, który na niej wisi. W ten sposób powstanie artystyczny zakątek, który ożywi wnętrze. Pozostałe ściany mogą być wówczas w bardziej stonowanej barwie.

Kolor ma znaczenie

Każdy kolor wprowadza do pomieszczenia nieco inny nastrój. Architekci wnętrz zgodnie przyznają, że w salonie lepiej zbytnio nie eksperymentować. Pamiętaj, że w tym pokoju będziesz spędzał dużo czasu o bardzo różnych porach dniach. Agresywna czerwień na wszystkich ścianach sprawdzi się może podczas sobotnich spotkań z przyjaciółmi, ale na co dzień może utrudniać odpoczynek po całym dniu pracy. Lepiej więc zdecydować się na delikatne, jasne kolory, które będą działały neutralnie lub uspokajająco. Pamiętaj, że salon powinien sprawiać wrażenie miejsca ciepłego, przyjaznego i bezpiecznego. Odpowiednie będą więc na przykład delikatne brązy i pomarańcze.

Język barw

Na rynku dostępne są tysiące kolorów i odcieni. Trudno powiedzieć, jakie rozwiązanie sprawdzi się w danym salonie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka ogólnych wskazówek. Niebieski to kolor chłodu i czystości. Powiększa optycznie wnętrze i pozwala się zrelaksować. Kolor zielony uspokaja i poprawia nastrój. Jeśli po codziennej pracy potrzebujesz wyciszenia, będzie to rozwiązanie idealne. Barwa ta sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, na przykład w połączeniu z brązami. Czerwony to kolor energii. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują na co dzień silnych bodźców. Pamiętaj jednak, że na dłuższą metę czerwień może drażnić. Żółty to jeden z najbardziej rozjaśniających kolorów. Jego niewątpliwą zaletą jest duża ilość odcieni – od ciepłych, wchodzących w pomarańcz, aż po zimną barwę cytrynową. Jeśli potrzebujesz zachęty do działania i pozytywnych bodźców, wybierz kolor pomarańczowy. Najbezpieczniejszy jest z kolei kolor biały. To klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybierając ten kolor, nie musisz się martwić, czy meble będą pasowały do ścian.

Podsumowanie

Nie ma uniwersalnej reguły, która pozwoliłaby wybrać odpowiedni kolor ścian w salonie. Dobrze jednak wiedzieć, w jaki sposób barwy wpływają na nastrój domowników. Spośród tysięcy dostępnych na rynku odcieni wybierz takie, w których będziesz się czuł bezpiecznie i komfortowo. Lepiej nie eksperymentuj z kolorami. Postaw na jasne, stonowane odcienie, a jeśli lubisz mocne kolory, pomaluj bardziej odważnie tylko jedną ze ścian. I ostatnia rzecz: nie podejmuj decyzji samodzielnie. Niech wszyscy domownicy czują się w salonie swobodnie.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).