Instalacja elektryczna – jak rozplanować gniazdka?

Instalacja elektryczna – jak rozplanować gniazdka?


Gniazdka elektryczne – trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w domu bez nich. Najczęściej nie zastanawiamy się nad nimi i po prostu z nich korzystamy, jednak w trakcie realizacji projektu domu rozmieszczenie gniazdek elektrycznych to ważne zagadnienie. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak rozplanować układ gniazdek w domu.

Na gniazdka elektryczne najczęściej zwraca się uwagę wówczas, gdy w danym pomieszczeniu jest ich za mało lub gdy zostały rozmieszczone w sposób utrudniający z nich korzystanie. Do najczęstszych błędów popełnianych przy planowaniu gniazdek elektrycznych należą:

Tych błędów nie powinna popełnić ekipa budowlana zakładająca instalację elektryczną, ale jak Ty sam możesz wpłynąć na funkcjonalność rozmieszczenia gniazdek? Pracownia projektowa Dobre Domy wskazuje, na co zwrócić uwagę, by w przyszłości gniazdka elektryczne nie przysparzały Ci problemów.

Gniazdka elektryczne – o czym pamiętać przy planowaniu rozmieszczenia?

Gniazdka elektryczne należy umieścić w absolutnie wszystkich pomieszczeniach w domu, także w przedpokoju lub na tarasie (w tym drugim przypadku często korzysta się z gniazdek bryzgoszczelnych montowanych w podłodze).

>> Dowiedz się więcej na temat aranżacji tarasu w nowoczesnym domu.

Oczywiście na początkowym etapie budowy domu, gdy zakłada się instalację elektryczną, bardzo trudno wyobrazić sobie rozmieszczenie urządzeń elektrycznych oraz oświetlenia. Jest to jednak bardzo ważne, aby gniazdka elektryczne były funkcjonalne – w przeciwnym wypadku będziesz zmuszony korzystać z nieestetycznych i w niektórych przypadkach nawet niebezpiecznych przedłużaczy. Liczba gniazdek powinna się różnić w zależności od pomieszczenia.

Przy rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych w domu warto także pamiętać o tym, że na jednej ścianie powinny one znajdować się w odległości 2 lub 2,5 m od siebie.

Szukasz więcej informacji dotyczących instalacji elektrycznej? Znajdziesz je w tym artykule.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).