Aranżacja tarasu w nowoczesnym domu

Aranżacja tarasu w nowoczesnym domu


Aranżacja tarasu to często jeden z najbardziej ekscytujących etapów realizacji projektu nowego domu. Bywa tak szczególnie w przypadku tych osób, które wcześniej mieszkały w blokach, mając do dyspozycji tylko niewielki balkon. Trendy w projektowaniu tarasu zmieniają się tak, jak same projekty budynków. Taka przestrzeń powinna stylistyką odpowiadać estetyce domu.

W jaki sposób zagospodarować taras w przypadku projektu, w którym dominuje architektura nowoczesna wraz z minimalizmem, surowością formy, a często też lekką ekstrawagancją?

Kolorystyka na tarasie

Jednym z pierwszych kroków przy urządzaniu tarasu w nowoczesnym domu może być wybór dominujących barw. Aby pozostać w zgodzie z estetyką, dobrze zdecydować się na stonowany kolor – złamaną biel lub jeden z wielu odcieni szarości. Zawsze trafnym wyborem pozostaje również drewno. To niesamowite, że wykorzystując ten materiał, można stworzyć przestrzeń zarówno bardzo tradycyjną, jak i oryginalną i nowoczesną. Dodatkowo drewniane wykończenie rewelacyjnie prezentuje się w towarzystwie roślin, więc ucieszy wszystkie osoby, które nie wyobrażają sobie otoczenia domu, nawet tego nowoczesnego, bez zielonych akcentów. Należy jednak pamiętać o tym, że drewno wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji oraz konserwacji. Inaczej szybko przestanie prezentować się dobrze.

Płytki betonowe na taras

Nowoczesność coraz częściej zostaje uzupełniana o elementy stylu industrialnego. Jednym z nich, który nadaje tarasom szlachetnego wyglądu, a równocześnie nie kłóci się z minimalizmem, są betonowe płytki. Inną zaletę stanowi również duża wytrzymałość tego materiału. Więcej o tym, jaki materiał wybrać na posadzkę, dowiesz się w tekście poradnika Dobrych Domów.

Dodatki i meble tarasowe

Nowoczesny taras nie musi być pustą, surową przestrzenią. Ogromną rolę w jego ostatecznym kształcie odgrywają wybrane przez inwestora meble oraz dodatki. Oferta mebli tarasowych jest w tej chwili naprawdę szeroka, więc nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie. W zależności od wielkości powierzchni można zdecydować się tylko na stół oraz dopasowane krzesła lub na nieco bardziej rozbudowany komplet uwzględniający też kanapę czy inne większe siedzisko. Poza powierzchnią przy wyborze mebli warto przemyśleć, jak dużo osób będzie odwiedzać dom. Nowoczesny taras nie powinien tracić na praktyczności, dlatego też warto sprawdzić kwestię nasłonecznienia i w razie czego zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę w postaci parasoli ogrodowych czy markizy. Ważne, żeby wybrane rzeczy komponowały się ze stylistyką domu i tarasu. Wszystkie dekoracje w stylu nowoczesnym powinny być raczej proste, w przeciwnym razie możemy uzyskać mało estetyczny, „bazarkowy” efekt.

Rośliny na taras

Marząc o nowoczesnym tarasie, często obawiamy się, czy pasują do niego rośliny. Niektórzy całkowicie rezygnują z zielonych dodatków, ale bez obaw! Jeśli jesteś miłośnikiem naturalnych upiększaczy, zdecyduj się na nie. Pamiętaj jednak, żeby zawsze wyglądały spójnie i w miarę możliwości jednolicie. Pozwoli to na zachowanie harmonii stylistycznej na aranżowanej przestrzeni. A może w pobliżu tarasu znajdzie się żywopłot? Poznaj różne rodzaje żywopłotów!

Mało? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, z czego najlepiej wykonać taras, przeczytaj tekst w poradniku Dobrych Domów.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!