Elektryczne ogrzewanie podłogowe – komfort na co dzień i inteligentne oszczędności

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – komfort na co dzień i inteligentne oszczędności


Zapotrzebowanie na stylowe i proste produkty techniczne w naszych domach stale rośnie. Lubimy wygodne życie i oryginalne wzornictwo, ale jednocześnie zwracamy uwagę na koszty i środowisko naturalne.

Ogrzewanie, będące częścią tego ekosystemu, stało się więc czymś więcej niż tylko prostym środkiem do ogrzania naszych domów. Co więcej, powinno również stać się ekonomicznym i przyjaznym środowisku rozwiązaniem, które dobrze wpasuje się w nasze wnętrza.

Elektryczne ogrzewanie podpodłogowe idealnie spełnia te funkcje, gdyż większość ludzi wysoko sobie ceni ciepłe podłogi. Dają one poczucie komfortu i przyjemności, których doświadcza wielu ludzi zrzucając buty w domu po długim dniu w pracy lub pełnym wrażeń dniu w szkole. W elektrycznym ogrzewaniu podłogowym nie chodzi wyłącznie o komfort, ale również o wystrój wnętrza. Bez nieatrakcyjnych i zajmujących dużo miejsca elementów grzewczych będziesz miał mnóstwo możliwości, by kreatywnie umeblować i zaaranżować wnętrze Twojego domu.

Technologia oszczędności

Wciąż jednak wielu ludzi wybiera grzejniki sądząc, że ogrzewanie podłogowe jest drogie i zwiększa koszty zużycia energii. Dzisiaj takie stwierdzenie stało się nieaktualne.

 „Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest z pewnością codziennym luksusem, ale przestało być drogim rozwiązaniem” – mówi Zbigniew Gałązka, Menadżer Produktu DEVI, producenta systemów ogrzewania elektrycznego z wieloletnim doświadczeniem. „Obecnie możliwe jest połączenie wspaniałego wzornictwa i prostej technologii z efektywnością energetyczną. Nasz termostat DEVIreg™ Touch jest tego idealnym przykładem. Nowa technologia oferuje inteligentne funkcje, które obsługuje się w bardzo prosty sposób i które umożliwiają np. podgrzanie podłogi w określonych godzinach w ciągu dnia, czyli na przykład rano i wieczorem, podczas gdy na resztę dnia termostat przełącza się w tryb oszczędzania energii. Sam termostat wyłączy się tuż przed osiągnięciem zaprogramowanego maksymalnego poziomu, jak również wykryje otwarte okno i natychmiast czasowo wyłączy ogrzewanie podłogowe. Mówiąc krótko – inteligentna i oszczędna technologia!

Dostępne obecnie elektryczne ogrzewanie podłogowe posiada wiele inteligentnych funkcji, takich jak programowanie dzienne i tygodniowe umożliwiające regulację przedziałów czasowych, kiedy termostat będzie włączony, jak również funkcje „urlopu” z określeniem terminu wyjazdu i powrotu oraz „ochrony przed zamarzaniem”, które przyczyniają się do oszczędności energii.  Zdaniem Zbigniewa Gałązki nowoczesne elektryczne ogrzewanie podłogowe pozwala obniżyć średnią temperaturę w pomieszczeniu o 2˚C bez szkody dla poczucia komfortu cieplnego. Oznacza to, że zużycie energii można zmniejszyć do 20%.

– Jeżeli korzystasz z inteligentnych funkcji, ogrzewanie elektryczne ma pozytywny wpływ zarówno na Twoje finanse, jak i środowisko naturalne – mówi Zbigniew Gałązka.

Inteligentne i eleganckie

Przez wiele lat termostat DEVIreg™ Touch był poddawany gruntownym testom, a jego projekt i funkcjonalność zostały opracowane w oparciu o rzeczywiste opinie klientów i instalatorów.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie poszukują interfejsów o estetycznym wzornictwie i intuicyjnej obsłudze, takich jak DEVIreg™ Touch – mówi Zbigniew Gałązka – z ekranem dotykowym, którego obsługa nie sprawia żadnych problemów nawet przy sporadycznym korzystaniu. Przez proste dotknięcie ekranu można zmieniać ustawienia, a wprowadzone zmiany są natychmiast potwierdzane. Na przykład, kiedy jesteś w domu podłogi będą miały komfortową temperaturę, a kiedy nikogo nie ma ogrzewanie przejdzie w tryb oszczędzania energii. Albo możesz zaprogramować w termostacie funkcję „Urlopu” kiedy wyjeżdżasz na wakacje. W ten sposób utrzymasz koszty energii na niskim poziomie.

Termostaty umożliwiają sterowanie zużyciem energii, ale czy musisz również wymienić istniejące ogrzewanie podłogowe, nawet jeżeli działa dobrze, aby uzyskać oszczędność energii?

– Nasze termostaty można stosować z prawie wszystkimi rodzajami systemów ogrzewania podłogowego i można je podłączać do wcześniej zainstalowanego ogrzewania – stwierdza Zbigniew Gałązka z DEVI – Mówiąc inaczej, nie musisz instalować nowego ogrzewania podłogowego, aby uzyskać najlepszą efektywność energetyczną, musisz tylko wymienić sam termostat.

Termostat DEVIreg™ Touch jest oferowany w trzech kolorach – czarnym, białym i w bieli polarnej. Termostat posiada również 5-letnią gwarancję, a w przypadku instalacji kabli lub mat grzejnych DEVI oferuje 20-letnią rozszerzoną gwarancję. W przypadku usterki, której źródłem jest wada wykonawcza, kable i maty zostaną nieodpłatnie naprawione lub wymienione. W ramach gwarancji pokryte zostaną również koszty montażu oraz materiałów budowlanych, np. w przypadku szkód związanych z uszkodzeniem elementów podłogi oraz płytek.

 

Więcej informacji na temat termostatu DEVIreg™ Touch można uzyskać pod tym adresem:

www.touch.devi.pl

 

 

 

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje