CREATON – system ochrony przeciwśnieżnej na dachu

CREATON – system ochrony przeciwśnieżnej na dachu


Każdy kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej oraz umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci. Obowiązek montażu stopni i ław kominiarskich szczegółowo określają przepisy oraz wynikające z nich wytyczne projektowe, natomiast instalacja drabinek czy bali antyśniegowych pozostaje dla inwestorów nadal kwestią dowolną. 

A nie powinna – chodzi przecież o bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożonej nagłym osunięciem się masy śniegowej. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania CREATON Polska pozwalają na wyposażenie dachu w doskonałej jakości system ochrony przeciwśnieżnej.

Mocna konstrukcja oraz trwałe pokrycie dachu to warunek niezbędny, aby przez długie lata cieszyć się jego bezawaryjnym użytkowaniem. Dzięki temu zniesie on ekstremalne obciążenia śniegiem, nawet do 900 kg/m3 oraz będzie doskonale chroniony przed nagłym zsunięciem się pokrywy śnieżnej. Montaż specjalnych akcesoriów pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, takich jak zablokowanie przez śnieg drzwi wejściowych, uszkodzenie maski zaparkowanego obok domu samochodu czy zniszczenie drzewek. Warto już teraz przemyśleć ich instalację nawet na dachach o niewielkim nachyleniu około 30 stopni – to właśnie na nich śnieg zalega dłużej i jest go znacznie więcej niż na bardziej stromych, nachylonych o około 45 stopni, z których zsuwa się samoistnie. Na dachach o mniejszym nachyleniu tworzy się coś na kształt zagrożenia lawinowego – kiedy kolejne warstwy śniegu nie są ze sobą dostatecznie związane, jedna z nich gwałtownie zsuwa się po drugiej, często powodując zagrożenie i szkody.

W ofercie firmy CREATON Polska znajduje się aż 30 modeli ekskluzywnych dachówek ceramicznych, produkowanych z najlepszych złóż gliny w Europie, w oparciu o nowoczesną technologię i opatentowane rozwiązania, a także towarzyszące im akcesoria dachowe. System ochrony przeciwśnieżnej stanowi uzupełnienie wszystkich typów i modeli dachówek ceramicznych: od nowoczesnej dachówki płaskiej SIMPLA lub DOMINO, holenderki płaskiej, na przykład z kolekcji TITANIA, PREMION czy FUTURA, aż po marsylkę, esówkę, karpiówkę czy dachówkę specjalną ROMANO lub ANTICO. W jego skład wchodzą, między innymi, aluminiowe drabinki śniegowe, rury śniegowe i dachówki aluminiowe z hakiem do bala drewnianego. Wszystkie te akcesoria montowane są na aluminiowej dachówce podstawowej, w kształcie i kolorze identycznym z ceramiczną dachówką podstawową, dzięki czemu dach zachowuje harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i fascynującej linii.

Dach to jedna z najważniejszych i najdroższych konstrukcji budynku. Jeśli chcemy, aby przez długie lata był niezawodny w każdych warunkach atmosferycznych, a także był piękną wizytówką domu, powinniśmy wyposażyć go w profesjonalny system antyśniegowy.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje