Projektowanie domów – czego możemy spodziewać się za kilka lat?

Projektowanie domów – czego możemy spodziewać się za kilka lat?


A gdyby tak… poznać przyszłość? Brzmi intrygująco i kusząco. Jeśli tak jak my zastanawiasz się, jakie trendy w projektach domów obowiązywać będą za parę lat, pozwól sobie na małą zgadywankę.

Po pierwsze – energooszczędność

Ludzie stają się coraz bardziej świadomi w zakresie rozwiązań energooszczędnych. Można więc przewidywać, że budownictwo oparte na takich technologiach będzie zdobywać coraz większą popularność wśród inwestorów. Nic dziwnego. Zrealizowanie projektu domu energooszczędnego wymaga co prawda nieco większego budżetu, jednak rozsądny inwestor zdaje sobie sprawę, że pieniądze zwracają się w późniejszych, niższych kosztach eksploatacji budynku.

Architekci będą musieli pracować nad świeżymi rozwiązaniami z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów do produkcji szyb, ociepleń, czy dachów. Konieczna będzie także bliższa współpraca architekta ze specjalistami z innych branż np. projektantami instalacji grzewczych. Dlaczego? Klient stanie się coraz bardziej wymagający, jeżeli chodzi o wszystkie możliwości potencjalnego obniżenia kosztów budowy przy zachowaniu maksymalnej jakości. Dobry fachowiec powinien udostępnić mu wiedzę na ten temat.

Zajrzyj do środka

A co z estetyką? Tę kwestię można przewidywać, obserwując projekty domów nowoczesnych powstające w naszej pracowni architektonicznej. Niewątpliwie zmierzają one w kierunku geometrii. Można nawet powiedzieć, że inwestorów przyciąga coś, przed czym jeszcze kilka lat temu tak zaciekle się broniono. Proste kształty i charakterystyczne „klocki” kojarzyły się z architekturą PRL-u, która łączy się z szarością, brzydotą i monotonią. Jednak dzisiejszy minimalizm to coś zupełnie innego. Wykorzystuje się przede wszystkim jasne kolory, które czasem zostają przełamane odważną barwą, np. granatem lub bordo.

Charakterystyczne są również duże przeszklenia – w przyszłości będzie ich pewnie jeszcze więcej. Ci z zamiarem budowy niewielkiego domu na pewno się ucieszą, ponieważ takie rozwiązanie optycznie powiększa małą powierzchnię. Nieustannie wzrasta również tendencja do otwierania przestrzeni i poszerzania jej funkcji. Salon, jadalnia oraz kuchnia to często jedno ogromne pomieszczenie zajmujące praktycznie cały parter domu. Sypialnia staje się gabinetem, a pokój gościnny – biblioteką. Kto wie, może w przyszłości powstaną też nowe rodzaje pomieszczeń. Masz swoje typy?

Lepsze materiały

A co poza tym? Różnice obejmą również producentów materiałów budowlanych. Konieczne stanie się dostosowanie technologii do nowych standardów. Wyroby będą musiały odpowiedzią na potrzeby architektów i nadawać się do łatwego wdrożenia oraz masowej produkcji. Przede wszystkim można spodziewać się lepszych współczynników okien i bardziej zaawansowanych technik w produkcji materiałów ociepleniowych.

Inwestorzy, którzy planują budowę domu w ciągu najbliższych kilka lat, powinni dokładnie przeanalizować możliwe zmiany przewidywane się w zakresie budownictwa i projektów domów. Pomoże to w skutecznym planowaniu inwestycji i poszczególnych działań.

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).