PROJEKT BUDYNKU DLA FIRMY

PROJEKT BUDYNKU DLA FIRMY


Planujesz budowę budynku firmowego? Potrzebujesz eleganckich i funkcjonalnych rozwiązań? Podpowiadamy, jak wybrać idealny projekt!

Czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Zanim podejmiesz decyzję o budowie budynku usługowego lub mieszkalno-usługowego, musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Jak długo prowadzisz działalność gospodarczą? Jaki jest jej charakter? Ile osób zatrudniasz? Czy Twoja praca wymaga częstych spotkań z klientami?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z biznesem, budowa budynku dla firmy nie jest najlepszym pomysłem. Realizacja projektu jest dosyć kosztowna, a poniesione nakłady zwrócą się dopiero po latach. Zastanów się, czy za pięć lub dziesięć lat wciąż będziesz prowadził firmę. Być może bezpieczniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest budowa domu mieszkalnego i wynajęcie przestrzeni biurowej w innym budynku? Jeśli jednak jesteś właścicielem małego lub średniego przedsiębiorstwa, które ma stabilną pozycję na rynku, budynek firmowy może się okazać strzałem w dziesiątkę. Czynsz, który płacisz obecnemu właścicielowi zwróci się już po kilku latach. Poza tym, jeśli zbudujesz większy dom, w przyszłości będziesz mógł wynajmować niektóre pomieszczenia i dodatkowo zarabiać.

Jaki projekt?

Budynek usługowy lub mieszkalno-usługowy musi mieć odpowiednią powierzchnię użytkową. Liczba pomieszczeń biurowych powinna być związana z liczbą zatrudnianych pracowników. Część usługowa powinna być łatwo dostępna z ulicy, tak żeby klienci i kontrahenci bez trudu mogli do niej trafić. Na parterze lub w piwnicy warto zaprojektować salę konferencyjną. Pamiętaj również o kuchni i toaletach. Część mieszkalna nie powinna kolidować z usługową. Najlepiej, jeśli będzie miała osobne wejście. Dzięki temu domownicy będą się czuli komfortowo, a pracownicy będą mogli swobodnie poruszać się po wydzielonej dla nich części.

Parking

Firma powinna zapewniać swoim pracownikom i klientom wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Pamiętaj jednak, że nie możesz zagospodarować działki w sposób zupełnie dowolny. Liczba i usytuowanie stanowisk powinna być zgodna z planem miejscowego zagospodarowania terenu lub warunków zabudowy. Dokumenty te uzyskasz w urzędzie gminy. Minimalne rozmiary standardowego miejsca parkingowego to 2,3×5 m. Jeśli jednak parking ma być funkcjonalny, lepiej zadbać o szersze miejsca parkingowe, np. o wymiarach 3×5 m. Pamiętaj również, że miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych powinno mieć wymiary 3,6×5 m. Natomiast miejsce parkingowe usytuowane równolegle do jezdni: 3,6×6 lub 2,3×6, jeśli w pobliżu jest chodnik.

Wykończenia

Dom jest wizytówką firmy. Powinien mieć więc elegancki, nowoczesny wygląd. Możesz się zdecydować na przeszklenia lub detale w stylu industrialnym. Wybierz stonowane barwy. Zadbaj o staranne, estetyczne wykończenia. Dom powinien sprawiać wrażenie miejsca czystego i przyjaznego. W ten sposób dasz klientom do zrozumienia, że jesteś osobą dokładną i godną zaufania.

O czym warto pamiętać?

Projekt domu powinien być dopasowany do wielkości działki. Na małej działce lepiej zbudować dom piętrowy. Dom parterowy pozwala swobodnie zaplanować układ pomieszczeń, jednak duża liczba korytarzy pochłania powierzchnię użytkową i utrudnia swobodne poruszanie się. Dobrze dobrany projekt pozwoli Ci rozwijać działalność gospodarczą i zapewni komfort Twoim pracownikom.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje