Na czym podczas budowy domu nie warto oszczędzać?

Na czym podczas budowy domu nie warto oszczędzać?


Budowa domu to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie, w związku z tym staramy się na każdym kroku szukać oszczędności, które pozwolą te wydatki obniżyć. Czy zatem warto oszczędzać na budowie domu, a jeśli tak – to na czym?

Powiedzenie, że jakość ma swoją cenę, zyskuje odbicie podczas budowy domu. O ile przesadne oszczędności na materiałach mogą zostać wykryte dopiero po latach, o tyle oszczędzanie na ekipie budowlanej widać na pierwszy rzut oka.

Jak więc rozsądnie gospodarować funduszami, aby wybudować dom marzeń, który będzie służyć kolejnym pokoleniom?
Nie warto oszczędzać na projekcie domu

Dobry projekt domu to fundament do tego, aby wybudować dom o właściwych parametrach, które pozwolą cieszyć się nim przez lata. Szczegółowy projekt zawiera następujące elementy:

Dokładne rysunki techniczne powyższych elementów będą nieocenioną pomocą do tego, aby fachowcy budujący dom odwzorowali nasze wyobrażenie w skali 1:1.

Prawdziwi fachowcy na wagę złota

Znalezienie wyspecjalizowanej, systematycznej i doświadczonej ekipy budowlanej, która zajmie się budową naszego domu, to trudna sztuka. Nie warto korzystać z pomocy przypadkowych fachowców żądających za swoje usługi podejrzanie niskiej ceny. Rzetelni i profesjonalni wykonawcy są cenieni na rynku i znają wartość swojej pracy, dlatego ich zapłata jest zdecydowanie wyższa. Niezależnie od ceny usług pamiętaj, aby zawsze spisać umowę regulującą zakres wykonywanych prac oraz wynagrodzenie.

Dowiedz się z poradnika Dobrych Domów, jak krok po kroku dobrze dobrać ekipę budowlaną.

Materiały budowlane – nie przepłacaj

Jeśli mamy wpływ na wybór materiałów budowlanych, z których powstanie nasz wymarzony dom – pamiętajmy, aby nie popadać w przesadną dbałość o jakość. Obecnie normy jakości materiałów budowlanych są na zbliżonym poziomie, dzięki czemu w konkurencyjnych firmach można zakupić cegły, cement czy elementy instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej w zdecydowanie niższych cenach. Warto poszukiwać produktów mniejszych, czasem mniej znanych firm oferujących wysokiej klasy produkty w dużo niższych cenach.

Na czym jednak nie warto oszczędzić? Z pewnością będą to okna, elewacja zewnętrzna czy pokrycie dachowe, które powinny nam bezpiecznie i bezawaryjnie służyć przez kilkadziesiąt lat.

Przeczytaj tutaj o najlepszych materiałach do zbudowania tarasu.

Jakie materiały do elewacji budynku? Dowiesz się z poradnika.

Wykończenie wnętrza – możesz sobie pozwolić na większe oszczędności

Jeżeli dom jest już w stanie surowym, ale zamkniętym następuje etap wykończenia wnętrza. To właśnie na etapie prac wykończeniowych można pozwolić sobie na nieco większe oszczędności – zwłaszcza jeśli szybko nudzimy się wyglądem mieszkania i jeszcze przed zakończeniem remontu planujemy drugi.

W takim wypadku możemy z powodzeniem zastosować tańsze farby do wnętrz lub panele. Ich wymiana nie będzie tak kłopotliwa, jak np. zerwanie płytek z łazienki lub kuchni.

Tutaj szczegółowe wskazówki, jak przygotować się do malowania ścian i wykańczania elewacji.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje