JAK ZNALEŹĆ DOBRĄ EKIPĘ BUDOWLANĄ?

JAK ZNALEŹĆ DOBRĄ EKIPĘ BUDOWLANĄ?


Dobra ekipa budowlana to prawdziwy skarb dla każdego inwestora. Jednak mimo wielu dostępnych na rynku ofert, nie jest łatwo wybrać najlepszą firmę.

Czym się kierować podczas wyboru ekipy budowlanej? Czy wysoka cena zawsze jest gwarantem, dokładnej i sprawnie prowadzonej budowy? Oto kilka najważniejszych rzeczy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę, wybierając osoby odpowiedzialne za budowę Twojego domu.

Dobra, czyli jaka?

Ekipa, którą wynajmiesz nie powinna być ani bardzo droga, ani też zbyt tania. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość. Najlepiej znaleźć złoty środek, a więc zorientować się jakie obowiązują aktualnie stawki, zapytać znajomych, którzy budują dom lub wykonać kilka telefonów do firm budowlanych i na tej podstawie porównać koszty. Ponadto ekipa budowlana powinna składać się z fachowców, solidnych i pracowitych robotników, którzy dotrzymują terminów i cenią sobie pracę bardziej niż rozmowy z kolegami. Jeśli zauważysz zachowania, które Cię zaniepokoją, nie wahaj się zgłosić tego faktu przełożonemu swoich budowlańców lub inspektorowi nadzoru budowlanego.

Kto pyta, nie błądzi

Rzetelna informacja to podstawa. Żeby wybrać dobrą ekipę najlepiej zasięgnąć przysłowiowego „języka” u znajomych lub wśród rodziny. Nie ma nic lepszego, niż móc skorzystać ze sprawdzonej ekipy budowlanej – unikniesz dzięki temu przykrych niespodzianek, takich jak „znikanie” z budowy zakupionych materiałów. Wybierając ekipę z polecenia, łatwiej też negocjować cenę za usługi.

Ekipa z certyfikatem

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie dać gwarancji 100 – procentowego zadowolenia z usług budowlańców. Dobrze jednak, jeśli wybrana przez Ciebie ekipa może pochwalić się referencjami od innych inwestorów. Warto także poszukać opinii na forach internetowych lub sprawdzić czy fachowcy mają certyfikaty, które wydają niektóre firmy produkujące materiały budowlane lub oferujące określone technologie. Taki dokument zawsze będzie dodatkowym atutem, który potwierdzi, że dana ekipa zna się na swojej pracy.

Zaufanie i kontrola

Jako inwestor musisz pamiętać, że „pańskie oko konia tuczy”. Dlatego zadbaj o to, żeby co jakiś czas – oczywiście niezapowiedzianie – pojawiać się na budowie. Masz do tego prawo i nie musisz tłumaczyć się, zaskoczonym być może na początku, robotnikom. Płacisz, masz więc prawo wymagać i kontrolować. Warto też zatrudnić inspektora nadzoru budowlanego, który zna się na wszelkich tajnikach sztuki budowlanej i będzie kontrolował przebieg prac, a w razie czego – wskaże błędy wykonawców.

Umowa przede wszystkim

Jeśli wykonawca niechętnie podejmuje temat zawarcia pisemnej umowy na roboty budowlane, powinno to zwrócić Twoją uwagę. Dla Twojego bezpieczeństwa, lepiej jest podpisać umowę na wykonanie określonych prac, w której jasno określisz m.in. wynagrodzenie i zasady współpracy. Będziesz mógł też egzekwować terminy, a gdy pojawią się jakiekolwiek usterki będziesz w stanie udowodnić, że odpowiada za nie konkretna ekipa.

Dobra ekipa budowlana

Wybierając ekipę budowlaną warto poszukać wśród znajomych inwestorów, którzy już uporali się z budową domu. Pamiętaj też, żeby od początku określić swoje wymagania i warunki współpracy. Jeśli nie będziesz zadowolony z prac jednej ekipy, zawsze możesz zrezygnować z usług nierzetelnych wykonawców i poszukać innej.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje