Jak zbudować podjazd do garażu?

Jak zbudować podjazd do garażu?


Dobrze wykonany podjazd do garażu na pewno ułatwi życie zmotoryzowanym mieszkańcom domu. Dobra wiadomość jest taka, że bez wątpienia możemy wykonać go sami… oczywiście z odpowiednią wiedzą i planem. Na co powinno się zwrócić uwagę przed i w trakcie jego budowy?

Dobrze sprawdź wielkość i przygotuj podłoże pod podjazd do garażu

Jeśli wybrałeś już projekt domu z garażem, koniecznie zastanów się nad wielkością podjazdu. Często popełnianym błędem jest przeznaczenie na niego zbyt małej powierzchni, podczas gdy odpowiednia szerokość to minimum 3 metry. To bardzo ważne, ponieważ podjazd, na którym wygodne manewrowanie okazuje się niewykonalne, w dużym stopniu traci na użyteczności.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest przygotowanie podłoża. W jaki sposób? „Obrysowując” teren planowanego podjazdu drutem lub sznurkiem. Następny krok to zrobienie wykopu oraz pozbycie się warstwy ziemi, a następnie wycięcie potencjalnie zagrażających korzeni.

Kolejne elementy procesu to:

Podjazd, ale jaki? Kostka, granit, ogrzewanie

Podejmując decyzję o wybudowaniu podjazdu, mamy kilka opcji. Możemy wybrać podjazd ogrzewany. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort wygodnego dostawania się do garażu w okresie miesięcy zimowych. Pamiętajmy, że to decyzja, która powinna zostać podjęta na jak najwcześniejszym etapie planowania, ponieważ w trakcie późniejszych prac mogą pojawić się problemy techniczne.

Do wykonania podjazdu posłużą nam różne materiały. Najczęściej będzie to kostka brukowa lub granitowa. Osoby, którym szczególnie zależy na oszczędności, nierzadko układają ją tylko na długości pasów pod kołami samochodu, pomijając resztę powierzchni wjazdu.

Niezależnie od wybranego materiału, koniecznie pomyśl o oświetleniu podjazdu. To ważne nie tylko dla estetyki, lecz także dla bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich bliskich. Dowiedz się, o czym pamiętać, planując oświetlenie podjazdu.

Estetyka podjazdu – ważna czy zupełnie nieistotna?

A co z estetyką? Lepie nie lekceważyć tego aspektu, ponieważ podjazd to często jedna z pierwszych rzeczy, która rzuca się oczy wszystkim przechodzącym obok domu. Opcji jest sporo. To, jak będzie wyglądała kostka brukowa przed domem zależy w zasadzie jedynie od naszego gustu, ponieważ wzorów istnieje w tej chwili naprawdę bardzo dużo. Jeśli komuś zależy na wyjątkowej elegancji, może zdecydować się na podjazd wykonany z kamienia, np. skał granitu czy bazaltu. Taki wybór zapewnia wytrwałość oraz wyróżniającą się estetykę, co oczywiście wiąże się z podwyższonymi kosztami. Inne stosowane rozwiązania to płyty betonowe, beton stemplowany i klinkier.

Wygląd podjazdu nie powinien za bardzo różnić się od stylistyki, w której utrzymane jest jego najbliższe otoczenie, czyli dom i ogród. Efekt będzie prezentować się najlepiej, tworząc estetyczną i spójną całość.

Poznaj także odpowiedź na pytanie co lepsze – garaż połączony z domem czy w oddzielnym budynku?

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).