Jak budować dom wczesną wiosną?

Jak budować dom wczesną wiosną?


Sezon budowlany właśnie się rozpoczyna, czas więc zacząć przygotowywać się do ważnych inwestycji. Czy rozpoczęcie prac w drugiej połowie marca to dobry pomysł? Zobacz, co warto wiedzieć o budowie domu wczesną wiosną.

Przed rozpoczęciem budowy upewnij się, że temperatura powietrza nie spada poniżej 0°C. Jeśli jesteś na pierwszym etapie budowy i przygotowujesz się do wylania fundamentów, powinieneś także sprawdzić, czy grunt, na którym ma stanąć dom, nie jest zamarznięty.

Murowanie ścian w temperaturze powyżej 0°C

Jeśli fundamenty przygotowałeś już przed zimą, możesz rozpocząć kolejny etap – murowanie ścian.

Cegły powinno układać się w temperaturze powyżej 0°C. W takich warunkach zaprawa będzie się dobrze rozprowadzać, a występująca w niej woda – nie zamarznie.

Murowanie ścian przy ujemnych temperaturach

Niekiedy murowanie ścian trzeba rozpocząć jeszcze wtedy, gdy temperatura nie przekracza 0°C. Należy wtedy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystywane materiały, które powinny być odporne na mróz. Najlepiej stosować zaprawę cementową M5 lub cementowo-wapienną M3.

Przy budowie ścian w ujemnych temperaturach stosuje się metody:

w których wykorzystuje się prowizoryczne osłony, rozmieszczone nad całym budynkiem. Ich zadaniem jest podnoszenie temperatury ścian oraz zapobieganie przed zamarzaniem wody.

Warto także przechowywać cały materiał w ogrzewanym pomieszczeniu. Środek transportu, którym przewożone są cegły i zaprawa, także powinien być odpowiednio podgrzewany i zabezpieczony przed stratami ciepła.

Jeśli obawiasz się, że woda w przygotowanej zaprawie może zamarznąć, wykorzystaj dodatkowe związki chemiczne np. chlorek wapniowy, który przyspiesza wiązanie się materiału  na ścianie.

Pamiętaj! Dom po zamurowaniu powinieneś okryć ciepłymi matami lub folią aluminiową.

Wiesz już, jak przygotować się do budowy domu wiosną i jakie rozwiązania warto stosować. Jeśli jednak nadal nie masz jasno określonej koncepcji na to, jak może wyglądać planowana inwestycja, zobacz projekty domów na stronie www.dobredomy.pl. Znajdziesz tam gotowe pomysły, zrealizowane przez najlepszych specjalistów. Interesują Cię budynki parterowe, a może chciałbyś mieszkać w domu o kilku kondygnacjach? Zobacz wszystkie proponowane rozwiązania.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).