Elewacja z klinkieru – pomysły na oryginalną fasadę domu

Elewacja z klinkieru – pomysły na oryginalną fasadę domu


Klinkier jest materiałem solidnym, trwałym i odpornym na działanie warunków atmosferycznych (mróz i wilgoć). Występuje w formie cegieł lub płytek, w wielu kolorach, które osiąga się dzięki zastosowaniu różnych rodzajów gliny. Elewacja wykonana z klinkieru przypomina klasyczny, ceglany mur, spodoba się jednak nie tylko miłośnikom tradycyjnego zdobnictwa. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak przy pomocy klinkieru ozdobić fasadę domu.

Należy pamiętać, że technologia wykonania ściany zewnętrznej (w tym informacja o materiałach wykończeniowych) jest uwzględniona w gotowych projektach domów. Można jednak w tym zakresie dokonać pewnych modyfikacji, o ile nie zmienią one parametrów budynku i spełniają wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni.

Klinkier – cegła czy płytka?

Cegły i płytki klinkierowe po ułożeniu wyglądają praktycznie tak samo. Powstają bowiem z tego samego naturalnego materiału – gliny – wypalanego w taki sam sposób. Różnią się przede wszystkim grubością – płytka klinkierowa ma około 8–20 mm, a cegła 65–71 mm. Płytki są również nieco tańsze i dużo lżejsze.

Decyzja o użyciu płytek lub cegieł zależy od konstrukcji ściany nośnej:

Wygląd elewacji z klinkieru

Odpowiednio dobranym klinkierem można wykończyć zarówno domy o tradycyjnej bryle, jak i budynki bardziej nowoczesne, minimalistyczne. Jeśli dąży się do bardziej klasycznego efektu (np. w domach w stylu dworkowym czy rustykalnym), warto sięgnąć po klinkier w kolorze cegły – jak w przypadku projektu Aleksander II.

Dobre Domy, projekt domu Aleksander II
Dobre Domy, projekt domu Aleksander II

Do wykańczania nowoczesnych domów często stosuje się płytki lub cegły o bardziej stonowanej barwie szarej, białej lub czarnej.

Dobre Domy, projekt domu Dunkan
Dobre Domy, projekt domu Dunkan
Dobre Domy, projekt domu Dolores
Dobre Domy, projekt domu Dolores

Klinkier jako ozdoba elewacji pozwala wyróżnić dom i nadać projektowi ostateczny charakter. Sprawdź, w jaki sposób możesz zastosować klinkier, aby Twój dom był jedyny w swoim rodzaju.

https://www.foxbackdrop.com/
backdrop from foxbackdrop

Elewacja z klinkieru jest jednak nie tylko estetyczna i elegancka. Właściwości gliny polepszają termoizolację budynku. Cegły i płytki klinkierowe nie wymagają również skomplikowanej konserwacji i nie zmieniają koloru pod wpływem promieni słonecznych. Klinkier to więc gwarancja pięknego wykończenia domu na lata.

 

Zobacz również:

 

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!