Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Dom w stylu rustykalnym z wykorzystaniem drewnianej okładziny

Dom w stylu rustykalnym z wykorzystaniem drewnianej okładziny


Nie dla każdego budowa domu w całości wykonanego z drewna stanowi optymalne rozwiązanie. Na szczęście coraz modniejszym i częściej spotykanym rozwiązaniem jest stawianie domów murowanych, których elewacje są uzupełnione drewnianą okładziną.  Zobacz na przykładzie dwóch projektów powstałych w pracowni Dobre Domy, jak stworzyć rustykalny dom z wykorzystaniem naturalnego surowca.

Połączenie tynku elewacyjnego z drewnem stanowi efektowny sposób na nowoczesną elewację. Drewno nie dość, że ociepla jasny tynk, a jego ułożenie urozmaica prostą bryłę budynku, to jeszcze kojarzy się z elegancją i ponadczasowością. Dzięki zastosowaniu drewnianych płaszczyzn można łatwo nadać budowli nieco bardziej przytulny charakter, co w przypadku domów w stylu rustykalnym – czyli inspirowanych naturą, rękodziełem i prostotą formy – ma niebagatelne znaczenie. Drewniane elementy sprawdzają się w sąsiedztwie tynku cienkowarstwowego ułożonego na wełnie lub styropianie, cegieł, płytek ceglanych, płyt elewacyjnych. Zobacz, w jaki sposób pracownia projektowa Dobre Domy wykorzystała drewniany motyw, aby stworzyć projekt Ametyst (i jego rozbudowaną o garaż jednostanowiskowy wersję Ametyst II) – dom, który harmonijnie łączy tynk elewacyjny z drewnem.

Ametyst i Ametyst II – dom w stylu rustykalnym

W przypadku projektu Ametyst II elewacje zostały pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną, a także okładziną drewnianą. Na pokrycie dachu w danym projekcie można wybrać dachówkę ceramiczną albo cementową.

Ametyst jest niedużym domem, ale bardzo funkcjonalnym, o przemyślanym układzie. Aby zapewnić mieszkańcom przestrzeń do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, uwzględniono w projekcie wyłożoną drewnem werandę, którą można zaadaptować na zewnętrzną jadalnię lub po prostu cieszyć się urokiem wypoczynkowym tej klimatycznej przestrzeni. Żeby nadać jej jeszcze bardziej swojski charakter, pomiędzy dużymi przeszkleniami prowadzącymi na zewnątrz uwzględniono miejsce na kominek. Weranda, dzięki zastosowaniu naturalnej okładziny drewnianej i drewnianych konstrukcji, komponuje się z przestrzenią ogrodową. Rustykalne zadaszenie wspierające się na drewnianych filarach, z wyeksponowanymi drewnianymi belkami stropowymi stanowi efektowny akcent nawiązujący do wiejskich zabudowań.

Przeczytaj także, jak wybrać materiał na elewację domu.

Weranda to niejedyne miejsce przeznaczone do relaksu. Po przeciwnej stronie domu, przy drzwiach wejściowych znajduje się ganek o drewnianej podłodze, urozmaicony drewnianymi płaszczyznami. Ustawiona na nim ławka podkreśli sielski urok zabudowania, podobnie jak umieszczona na podwórku drewniana huśtawka.

Na górnym poziomie domu zaplanowano antresolę, z której rozciąga się widok na strefę dzienną, czyli przestronny, wysoki salon połączony z kuchnią i jadalnią. Z zewnątrz przestrzeń wyznaczona na strefę górną, czyli wspomnianą antresolę, jest wyróżniona na elewacji ciepłą, drewnianą okładziną, której kolor współgra z materiałem ram okiennych, drewnianym pasem stanowiącymi przedłużenie przestrzeni okiennej na wejściowej elewacji, jak również z zewnętrznymi ścianami wykonanymi z bloczków wapienno-piaskowych.

Poza strefą dzienną na parterze mieści się łazienka, dwie sypialnie i kotłownia. Dla zmotoryzowanych zadbano o wzbogaconą o garaż wersję projektu, czyli Ametyst II.

dobredomy.pl, projekt Ametyst II
dobredomy.pl, projekt Ametyst II

Styl rustykalny w domu

Zewnętrzna część projektu stanowi dopiero połowę sukcesu. Warto także zatroszczyć się o obecność drewnianych elementów w pomieszczeniach, żeby podkreślić zamierzony efekt. Gdzie można wprowadzić w domu akcenty kojarzone z sielską atmosferą wsi?

W salonie:

W łazience:

W jadalni:

W kuchni:

W korytarzu:

Zobacz więcej projektów pracowni projektowej Dobre Domy.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie