ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt Atlanta Nowa jest idealną propozycją dla ludzi szukających tradycyjnego domu, prostego i eleganckiego zarazem. Zwarta bryła domu, zaplanowana na rzucie prostokąta, urozmaicona jest poprzez wykusz i podcień od strony ogrodowej. Dodatkowym atutem jest dach o nieskomplikowanej konstrukcji, co ograniczy koszty budowy domu. Parter domu Atlanta Nowa to w przeważającej części strefa dzienna domowników, obejmująca kuchnię otwartą na jadalnię oraz przestronny pokój dzienny. W centrum zaplanowano kominek, co umożliwi zastosowanie ogrzewania kominkowego. Dopełnieniem parteru jest gabinet oraz niewielka, ale swobodnie mieszcząca prysznic, łazienka. Bezpośrednio z wiatrołapu przechodzi się do kotłowni, a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Poddasze domu to typowa strefa nocna - trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Warto podkreślić, że w jednej sypialni zaprojektowano osobną garderobę. Strych można w ramach adaptacji przekształcić do funkcji mieszkalnej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Atlanta Nowa II oraz bez garażu - Atlanta Nowa III, a także z inną aranżacją parteru i poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Atlanta, z garażem dwustanowiskowym - Atlanta II oraz bez garażu - Atlanta III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Aldona Dymus-Hańczak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
207 000 zł 148 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
38 000 zł 264 000 zł 255 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
25 000 zł 17 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
7 600 zł 52 800 zł 51 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA134.4 m²
+ Powierzchnia garażu20.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.5 m²
+ Strych19.7 m²
Powierzchnia zabudowy134.3 m²
Kubatura netto537.6 m³
Powierzchnia dachu221.4 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.18.42 m
Min. wymiary działki szer.22.37 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-06-27 10:46

Witam. Czy istnieje możliwość przesienia kotłowni do pomieszczenia za garażem? Proszę o podanie pow. po podłodze pomieszczeń znajdyjących się na poddaszu. Pozdrawiam. (konrad.gebka87@gmail.com)
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-06-26 12:32

Witam. Czy istnieje możliwość przesienia kotłowni do pomieszczenia za garażem? Proszę o podanie pow. po podłodze pomieszczeń znajdyjących się na poddaszu. Pozdrawiam. (konrad.gebka87@gmail.com)

Konrad

+

2017-04-26 10:00

Czy istnieje projekt Atlanta Nowa II (garaż na dwa auta). Na stronie nie widzę a najnowszym katalogu piszą Państwo, że jest dostępny. Pozdrawiam
Witam Jest możliwość zamówienia u nas projektu Atlanta Nowa w wersji z garażem duwstanowiskowym - wówczas czas oczekiwania na dokumentację to około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Na obecną chwilę nie mamy szczegółowych rysunków dla domu - jeśli interesują Panią konkretne wymiary proszę o kontakt z architektami na adres info@dobredomy.pl   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-04-26 04:41

Czy istnieje projekt Atlanta Nowa II (garaż na dwa auta). Na stronie nie widzę a najnowszym katalogu piszą Państwo, że jest dostępny. Pozdrawiam

Anna

+

2017-04-24 12:02

Czy możliwe jest powiększenie podcienia z tyłu domu kosztem salonu oraz przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garażem? 
Witam Obie te zmiany możliwe są do wprowadzenia. Najlepiej nanieść je na projekt na etapie adaptacji, we współpracy ze swoim architektem  - nasza Pracownia wystawi zgodę na takie zmiany.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×