ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Cechą szczególną projektu Portos jest zwarta, prosta bryła połączona z funkcjonalnym, wygodnym wnętrzem. Projekt domu Portos został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Portos to dom z dachem dwuspadowym, poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem, przestrzennie połączonym z jadalnią i kuchnią oraz część gospodarcza z garażem jednostanowiskowym i pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu znajduje się sypialnia rodziców z własną garderobą, dwa pokoje, ogólnodostępna łazienka oraz pralnia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach, wewnętrzne z bloczków wapienno–piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
207 000 zł 143 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
363 000 zł 242 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
72 600 zł 48 400 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA121.4 m²
+ Powierzchnia garażu19.1 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze11.1 m²
Powierzchnia zabudowy125.3 m²
Kubatura netto464.8 m³
Powierzchnia dachu208.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.19.07 m
Min. wymiary działki szer.19.92 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2011-01-26 19:08

Witam, Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ? Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt. Za podpowiedz z góry dziękuję.  
WITAM 800szt to mało powiedziane ja miałem nierówny teren i musiałem podnieść w jednym rogu budynek na 1,4m i został wydłużony o 1m więc wyszło 1600 szt po2,3zł za szt. wys.12cm . Tak więc za bardzo nie mogę doradzić ale uważam że przy równym terenie to i tak licz na 800szt.192szt nie realne starczy na dwie warstwy ,proszę zauważyć ze dużo bloczków pójdzie wewnątrz pod ściany nośne których na zdjęciu jeszcze nie widać.

Zbyszek

+

2011-01-24 19:49

Witam, Ja natomiast mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć ile należy zakupić bloczków fundamentowych ? Według zestawienia materiałowego dołączonego do projektu, który kupiłem trzeba mieć ich 192szt., zato na zdjęciu zamieszczonym przez Zbyszka można ich naliczyć co najiej 800szt. Za podpowiedz z góry dziękuję.

robert79

+

2011-01-13 10:16

można dokonać zmian w projekcie o ile na to wyrazi pisemną zgodę właściciel projektu a dalej zatwierzdzi nadzór budowlany . a cena przeprojektowania to kwestja dogadania się z projektantem , a takich nie brakuje w nadzorze

Gość

+

2011-01-13 10:08

Witam, W sprawie doprojektowania piwnicy bardzo proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl Pozdrawiam  

gall anonim

+

2011-01-06 20:00

Witam zaczeliśmy 08-06-2010 na dzień dzisiejszy jestem na etapie stropu  
a w jakiej miejscowosci budujecie dom my jesteśmy z Pszczyny woj śląskie

marzena

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×