Rzuty

Portos
Rzut parter
Portos
Rzut poddasze
Portos
Rzut działki

Elewacje

Portos
Elewacja przód
Portos
Elewacja boczna
Portos
Elewacja boczna
Portos
Elewacja tył

Przekroje

Portos
Przekroje

Opis

Cechą szczególną projektu Portos jest zwarta, prosta bryła połączona z funkcjonalnym, wygodnym wnętrzem. Projekt domu Portos został zaprojektowany z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Portos to dom z dachem dwuspadowym, poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. Na parterze znajduje się część dzienna z obszernym salonem, przestrzennie połączonym z jadalnią i kuchnią oraz część gospodarcza z garażem jednostanowiskowym i pomieszczeniem gospodarczym. Na poddaszu znajduje się sypialnia rodziców z własną garderobą, dwa pokoje, ogólnodostępna łazienka oraz pralnia.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach, wewnętrzne z bloczków wapienno–piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz strop żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 207 000 zł 143 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 363 000 zł 242 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.