Rzuty

Persefona
Rzut parter
Persefona
Rzut poddasze
Persefona
Rzut działki

Elewacje

Persefona
Elewacja przód
Persefona
Elewacja boczna
Persefona
Elewacja boczna
Persefona
Elewacja tył

Przekroje

Persefona
Przekroje

Opis

Niewątpliwą zaletą projektu Persefona są rozbudowane pomieszczenia gospodarcze, do których jest bezpośredni dostęp z hallu. Projekt domu Persefona posiada funkcjonalną i przestrzenną strefę dzienną, która zaspokoi potrzeby wszystkich domowników i będzie sprzyjać częstym spotkaniom w gronie najbliższych i przyjaciół. Persefona to dom z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem do ogrodu, przestrzennie połączony z jadalnią i kuchnią. Funkcji mieszkalnej dopełniają gabinet, spiżarnia, garderoba oraz łazienka. Jednostanowiskowy garaż dostępny poprzez pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy/żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 257 000 zł 205 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 462 000 zł 360 000 zł 340 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 17 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.