Rzuty

Karolina IX
Rzut parter
Karolina IX
Rzut poddasza
Karolina IX
Rzut działki

Elewacje

Karolina IX
Elewacja przód
Karolina IX
Elewacja boczna
Karolina IX
Elewacja boczna
Karolina IX
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karolina IX to projekt niedużego, parterowego domu z dwiema sypialniami i garażem dwustanowiskowym oraz poddaszem do adaptacji. To świetny wybór, dla osób, które na start potrzebują niewielkiego domu, ale mają w planach ewentualne rozszerzenie funkcji mieszkalnej o poddasze. Parter tego domu jest tak zaplanowany, aby 3-4-osobowa rodzina mogła w nim bardzo komfortowo żyć. Strefa dzienna to otwarta, jasna przestrzeń z wysokim sufitem nad salonem i jadalnią. Ustawną, prostokątną kuchnię z pięknymi oknami, poszerzono o zawsze przydatną spiżarnię. W hallu prowadzącym do strefy prywatnej zaprojektowano osobną toaletę oraz pralnię. W samej strefie prywatnej domownicy będą mieć do dyspozycji ogólnodostępną łazienką oraz dwie sypialnie, przy czym jedna z nich została uzupełniona o garderobę oraz łazienkę. Każdy pokój posiada bezpośrednie wyjście na taras. Na nieużytkowym poddaszu, w ramach adaptacji można uzyskać nowoczesną antresolą z miejscem na wypoczynek i biblioteczkę, oraz dwa pokoje ze zniewalającymi, trójkątnymi przeszkleniami. Całość uzupełniona jest o dwustanowiskowy garaż oraz kotłownię. Projekt dostępny jest w wersji z trzema pokojami: Karolina, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII oraz Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy, na fragmentach płyta monolityczna. Więźba tradycyjna drewniana.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. W projekcie zastosowano okna dachowe marki FAKRO. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Karolina

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

345 000 zł 306 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

527 000 zł 466 000 zł 459 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

35 000 zł 30 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.