Rzuty

Karol V
Rzut parter
Karol V
Rzut działki

Elewacje

Karol V
Elewacja przód
Karol V
Elewacja boczna
Karol V
Elewacja boczna
Karol V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol V to klasyczny dom parterowy zaprojektowany dla 4-5-osobowej rodziny. Obszerny wiatrołap posiada wydzielone miejsce na szafę. Bezpośrednio z wiatrołapu możemy przejść do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, które posiada niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Strefa dzienna to salon z jadalnią oraz kuchnia wraz ze spiżarnią. Z salonu możemy wyjść na duży, zadaszony taras i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. W hallu prowadzącym do strefy prywatnej zaprojektowano toaletę oraz łazienkę i pralnię. Do dyspozycji domowników przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną w formie modułu z własną łazienką i garderobą. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol VI, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII i Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 306 000 zł 271 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 474 000 zł 419 000 zł 408 000 zł
Elementy zewnętrzne 45 000 zł 39 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.