Rzuty

Anatolia III
Rzut parter
Anatolia III
Rzut poddasza
Anatolia III
Rzut działki

Elewacje

Anatolia III
Elewacja przód
Anatolia III
Elewacja boczna
Anatolia III
Elewacja boczna
Anatolia III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Anatolia III jest projektem klasycznego parterowego domu, w którym mamy możliwość adaptacji poddasza na cele mieszkaniowe. Jasna elewacja, która łączy w sobie elementy drewniane z kamienną okleiną, nadaje temu projektowi elegancji i nowoczesności. Liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu nadając mu niepowtarzalny klimat. Strefa dzienna, która jest wyraźnie oddzielona od pozostałej części budynku to przestronny salon połączony z jadalnią oraz otwarta kuchnia wraz z dodatkową spiżarnią. Obszerny wiatrołap posiada miejsce na dużą szafę oraz wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie dwustanowiskowego garażu i kotłowni. W strefie prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie, w tym jedną w formie modułu z własną garderobą i łazienką. Dodatkowo do dyspozycji domowników jest ogólnodostępna łazienka, pralnia oraz wc. Projekt jest dostępny również z innym układem funkcjonalnym - Anatolia i Anatolia II oraz z dachem dwuspadowym - Anatol, Anatol II i w wersji ze strychem do adaptacji - Anatol III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 340 000 zł 300 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 528 000 zł 464 000 zł 447 000 zł
Elementy zewnętrzne 46 000 zł 41 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.