Porównanie projektów

Projekt domu Monsun

Specyfikacja domu

Powierzchnia użytkowa
88,20 m2
+ powierzchnia pom. gosp.
4,70 m2
+ powierzchnia strychu
31,40 m2
Powierzchnia zabudowy
138,60 m2
Kubatura netto
446,10 m3
Powierzchnia dachu
205,10 m2
Kąt nachylenia dachu
30°
Wysokość budynku
6,70 m
Min. wymiary działki dł.
16,40 m
Min. wymiary działki szer.
23,50 m
Liczba pokoi
2
Liczba łazienek
2
Garaż
0

Parter

Monsun
Rzut parter

Monsun

Elewacje

Monsun
Elewacja przód
Monsun
Elewacja boczna
Monsun
Elewacja boczna
Monsun
Elewacja tył

Rzut działki

Monsun
Przekrój

Opis

Monsun to efektowny dom parterowy bez garażu, który śmiało wyróżni się z otoczenia swoją czarną elewacją i imponującymi przeszkleniami. Nieduża powierzchnia użytkowa i możliwość budowy domu w dwóch etapach sprawią, że koszt realizacji nie będzie przytłaczający. Monsun to dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza na cele mieszkaniowe, dzięki czemu można uzyskać kolejną sypialnię oraz zachwycającą antresolę z widokiem na salon i ogród. Na parterze architekci przewidzieli obszerną, otwartą strefę dzienną z wysokim sufitem. Kuchnia ma bezpośrednie wyjście na frontowy taras oraz miejsce na dużą wyspę. Jadalnia umieszczona została w pięknie przeszklonym narożniku, dzięki czemu przy każdym posiłku będzie można podziwiać zieleń ogrodu. W hallu prowadzącym do pozostałej części domu znajduje się osobna toaleta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem - goście nie muszą wchodzić do prywatnej strefy mieszkańców. Dwie ustawne sypialnie - każda z wyjściem na ogród - oraz duża łazienka z oknem, spełnią potrzeby 3-4-osobowej rodziny. Taras okala dom z trzech stron, przez co dom można postawić także na działkach z wejściem od południa. Umieszczone w salonie schody prowadzą na nieużytkowe poddasze, gdzie znajduje się antresola oraz pomieszczenie, które doskonale sprawdzi się jako kolejna sypialnia lub pokój gościnny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy oraz monolityczna płyta żelbetowa.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte deskami elewacyjnymi. Pokrycie dachu blachą.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje