Nowoczesne ogrodzenia domów – jakie materiały warto wybrać?

Nowoczesne ogrodzenia domów – jakie materiały warto wybrać?


Choć wybudowanie ogrodzenia działki nie jest obligatoryjne, wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Ogrodzenie zapewnia większa prywatność i zwiększa ochronę przed złodziejami. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszymi materiałami ogrodzeniowymi były siatki oraz metalowe i drewniane płoty. Obecnie coraz częściej można spotkać bardziej nowoczesne rozwiązania. Zobacz, które z nich zyskują największą popularność i jakie są wymagania prawne związane z budową ogrodzenia.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa:

Należy również pamiętać, że choć ogrodzenie gruntu nie jest obowiązkowe, każdy właściciel musi zabezpieczyć teren, na którym trwa budowa. Można to zrobić za pomocą taniego tymczasowego materiału, np. siatki lub prostego płotu. Gdy budowa domu zostanie zakończona, ogrodzenie można wymienić na nowe, trwalsze i bardziej reprezentacyjne. Przedstawiamy kilka nowoczesnych propozycji, którymi warto się zainteresować.

Ogrodzenie domów – drewno w nowoczesnym wydaniu

Prosty, drewniany płot z desek kojarzący się z sielskimi krajobrazami nadal jest chętnie wybierany przez sporą część właścicieli domów, ale to nie jedyny sposób na wykorzystanie drewna. Ten materiał może występować pod wieloma postaciami, dzięki czemu dopasujesz go nawet do nowoczesnych budynków.

Ogrodzenie domu wykonane z drewna to między innymi:

Nowoczesne ogrodzenia domów – betonowy płot

Choć beton kojarzy się głównie z materiałem służącym do ogrodzenia domu w trakcie budowy, może być stosowany także jako nowoczesne i trwałe rozwiązanie. Zobacz, w jaki sposób można go wykorzystać, aby był ozdobą domu.

Zobacz projekty domów nowoczesnych >>

Ogrodzenia nowoczesne – płoty z metalu

Nowoczesne metalowe ogrodzenia są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, a przy tym możne je łatwo dopasować do każdego budynku. Odpowiedni dobór kolorów, zestawienie z innymi materiałami, a nawet oryginalny sposób ułożenia przęseł, sprawi, że płot z metalu stanie się prawdziwą ozdobą całej działki. Nowoczesne ogrodzenia metalowe to np.:

Inne materiały do nowoczesne ogrodzenia domów – co jeszcze warto wybrać?

Poza drewnem, betonem i metalem na rynku można spotkać znacznie więcej materiałów ogrodzeniowych. Większość z nich doskonale komponuje się z każdym nowoczesnym domem jednorodzinnym, a jednocześnie bardzo dobrze współgra z naturalnym krajobrazem. Do takich rodzajów ogrodzeń należą m.in. gabiony i ogrodzenia murowane.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach? A może interesują Cię tematy związane z pracami w ogrodzie po zakończonej budowie domu? Zobacz poradnik Wokół domu autorstwa Dobre Domy, dzięki któremu znajdziesz praktyczne wskazówki, jak dbać o działkę o każdej porze roku.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje