RODZAJE ROLET WEWNĘTRZNYCH

RODZAJE ROLET WEWNĘTRZNYCH


Rolety wewnętrzne pełnią przede wszystkim funkcję ochronną i ozdobną. Różnią się kształtem, rozmiarem, materiałami, z których są wykonane, a także sposobem rozwijania. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje rolet.

Rolety klasyczne

To wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Można je zamontować na ścianie lub na suficie. Ich zasadniczą funkcją jest zasłonięcie okna lub całej wnęki okiennej. Duża gama dostępnych barw i gładki materiał sprawiają, że rolety klasyczne nadają się do każdego wnętrza. Można nimi ozdobić zarówno dom tradycyjny, jak i nowoczesny. Doskonale skomponują się ze ścianami wykończonymi tynkiem, drewnem czy kamieniem.

Rolety mini

Są podobne do rolet klasycznych, jednak ich zadaniem jest zasłonięcie tylko jednej połaci okna lub pojedynczej szyby. Montuje się je najczęściej na ramie. Roletę można swobodnie zwijać i rozwijać, nawet gdy okno jest otwarte. Najczęściej wyposażone są w żyłkę prowadzącą. Funkcjonalność to jednak nie jedyna ich zaleta. Rolety mini dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu mogą stanowić element dekoracyjny. Wybierając ten rodzaj rolet, weź pod uwagę kolor ścian i firanek. W nowoczesnych wnętrzach rolety mogą w całości zastąpić tradycyjne firanki i zasłony.

Rolety plisowane

Rolety plisowane wykonane są z materiału, który składa się w harmonijkę. Takie rozwiązanie ma niewątpliwie walory estetyczne. Jednocześnie ich zaletą jest funkcjonalność – pasują do okien o różnym kształcie i długości. Wśród rolet plisowanych można wyróżnić jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Rolety pierwszego rodzaju zwijają się ku górze, a drugiego – ku górze i ku dołowi. Roleta zakończona jest rynną, która się zatrzaskuje w plastikowych elementach mocujących. Można je zainstalować z prowadnicami lub bez. Dostępne są w różnych kolorach i z różnego rodzaju materiałami. Oryginalny sposób zwijania ożywia okno i wprowadza do pomieszczenia nieco dynamiki.

Rolety austriackie

Trudno o bardziej elegancki i efektowny sposób na zasłonięcie okna. Rolety austriackie mają postać pomarszczonej zasłony, która może być mniej lub bardziej rozwinięta. Aby rolety odpowiednio się fałdowały, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Najczęściej jest to tafta. Można je dostosować do prawie każdego okna. Warto jednak pamiętać, że nadają pomieszczeniu bardzo tradycyjny, salonowy charakter. Mogą się więc nie sprawdzić w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza w stylu industrialnym.

Rolety rzymskie

To rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje oryginalnego sposobu na zasłonięcie okna. Łączą w sobie zalety firanek i zasłon. Najczęściej składają się z części przezroczystej, która obejmuje całą długość okna i z nieprzezroczystej tkaniny, która pełni funkcję ozdobną. Rolety rzymskie to całe mnóstwo rozmaitych wzorów i kolorów. Mogą mieć doszyte falbany i pomponiki. Zwykle rozwija się je za pomocą mechanizmu sznurkowego lub koralikowego.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje