JAK WYKOŃCZYĆ ŁAZIENKĘ?

JAK WYKOŃCZYĆ ŁAZIENKĘ?


W małej łazience lepiej postawić na jasne kolory, które powiększą przestrzeń wizualnie. W dużej – można sobie pozwolić na eksperymenty. Dowiedz się, jakie są sposoby wykończenia ścian w łazience.


Wielkość łazienki

Głównym kryterium wyboru powinna być wielkość łazienki. Ciemne kolory pomniejszają przestrzeń, nie są więc wskazane do małych pomieszczeń. Z kolei jasne sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Jasne ściany wydają się czystsze i bardziej świeże. Jednocześnie pasują do białych urządzeń sanitarnych. Białe lub jasnoniebieskie ściany pozwalają też dowolnie zaaranżować styl łazienki. Takie dodatki, jak lustra, dozowniki, mydelniczki czy ozdoby łazienkowe mogą być wówczas utrzymane w jednym stylu. Intensywny kolor, na przykład czerwony lub jaskrawy zielony będzie wówczas ożywiał pomieszczenie. W ciemnej łazience trudniej o taką dowolność. Kolor dodatków musi się wówczas komponować z barwą ścian, czyli na przykład z brązem lub szarym. Na ciemnym tle wszystkie instalacje są również bardziej widoczne.

Farba, tynk czy płytki?

Jeśli chcesz pomalować ściany w łazience, wybierz specjalną farbę. W pomieszczeniu, które jest narażone na wilgoć, świetnie sprawdzą się lateksowe farby akrylowe i farby ceramiczne. Najlepsze są farby z wykończeniem satynowym. Mają one lepsze właściwości niż inne farby i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Farby lateksowe mają I klasę wytrzymałości, co oznacza, że można je myć i szorować. Zamiast farby możesz się też zdecydować na bardziej finezyjne rozwiązanie, jakim jest tynk dekoracyjny, na przykład tynk marokański. Po nałożeniu na ścianę tworzy on twardą warstwą, która przypomina wypolerowany kamień. Świetnym, tradycyjnym sposobem na wykończenie ścian są również płytki. W niewielkiej łazience sprawdzą się kafelki z połyskiem, które powiększą optycznie przestrzeń. W dużej – można się zdecydować na płytki matowe.

Inne ciekawe rozwiązania

Farba, tynk i płytki to nie jedyny sposób na wykończenie ścian w łazience. Coraz bardziej popularnym materiałem jest drewno. Drewniane elementy ocieplają przestrzeń. Dodatki z drewna sprawdzą się też w łazience w stylu ekologicznym, w którym dominuje zieleń i elementy z kamienia. Kolejną opcją jest tapeta łazienkowa. Na rynku dostępne są różne rodzaje tapet: od winylowej, poprzez tapetę z włókna szklanego, aż po tapetę do malowania. Decydując się na to rozwiązanie, upewnij się, że tapeta przeznaczona jest do wnętrza o zwiększonym poziomie wilgotności. Ciekawym pomysłem jest również mozaika. Może być wykonana z drewna, kamienia, szkła lub metalu. To rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem inwestorów ze względu na oryginalność i różnorodność wzorów.

Podsumowanie

Wybierając sposób wykończenia ścian w łazience, przede wszystkim weź pod uwagę jej wielkość. Jasne kolory powiększają przestrzeń i pozwalają na większą swobodę w wyborze dodatków.  Z białym tłem stapiają się też ceramiczne instalacje, takie jak wanna czy umywalka. Ciemne kolory sprawiają, że ściany wydają się cięższe. W tym wypadku trudniej również dopasować kolor dodatków. Jeśli masz dużą łazienkę, możesz poeksperymentować. Zamiast tradycyjnych kafelków czy farby, wybierz drewno, tapetę lub mozaikę. Te ostatnie rozwiązania ożywią wnętrze i nadadzą mu dynamiczny, nowoczesny charakter.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).