Garderoba w domu – jak ją zaaranżować?

Garderoba w domu – jak ją zaaranżować?


W swoim projekcie domu chcesz wydzielić miejsce na garderobę? Oddzielne pomieszczenie na przechowywanie odzieży to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne życie. Ale na co zwrócić uwagę, by garderoba w domu była naprawdę funkcjonalna?

Aranżacja wnętrz staje się dużo prostsza, kiedy nie trzeba umieszczać w pokojach zbędnych szaf i komód. Dyskretna garderoba zastępuje meble, a dodatkowo pozwala na zachowanie porządku w odzieży i dodatkach. Sprawdź, jak stworzyć idealną garderobę.

Garderoba w sypialni – jak zaadaptować przestrzeń?

Jeśli dopiero planujesz budowę, możesz wybierać spośród gotowych projektów domów, w których uwzględniono miejsce na garderobę w sypialni. Wybrany projekt można także dowolnie zmodyfikować o ściankę działową, która wydzieli z pomieszczenia odpowiednią przestrzeń. Ten sposób pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie np. trudnych w aranżacji skosów na poddaszu.

Stawianie ścianki działowej nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. W sypialni z wnęką bardzo łatwo zaaranżować garderobę za pomocą kompletnej szafy wnękowej lub samych drzwi panelowych umieszczonych na relingach. W ten sposób domownicy zyskują znacznie więcej miejsca niż w przypadku tradycyjnej szafy. Ponadto półki i wieszaki są dyskretnie zasłonięte ruchomymi panelami.

Dobudowanie ścianki działowej lub zakup szafy wnękowej wiąże się jednak z dodatkowymi, dość dużymi kosztami. Tańszym sposobem na zaaranżowanie garderoby w sypialni jest umieszczenie drążków i półek za wygodnym, przestawnym parawanem lub zasłoną. To rozwiązanie daje dużą swobodę aranżacyjną, dzięki której w przyszłości można łatwo przemeblować pomieszczenie. Garderoba nieograniczona drzwiami oznacza także więcej miejsca na odzież na wieszakach – zwisają one luźno i nie gniotą się.

Projekt garderoby – przydatne porady dotyczące przechowywania

Gdy przestrzeń jest już przygotowana, pora zastanowić się, gdzie i jak umieścić ubrania, aby z garderoby korzystało się wygodnie i intuicyjnie. Przemyśl, jak dużą część Twojej garderoby stanowią eleganckie stroje trzymane na wieszakach, a jak dużą te ubrania, które można trzymać złożone na półkach. Następnie możesz przystąpić do montowania drążków i półek, w liczbie uzależnionej od Twoich potrzeb. To również odpowiedni moment, by pomyśleć o specjalnych półkach na buty – dzięki nim obuwie wizytowe będzie przechowywane w odpowiednich warunkach.

Warto zadbać o stabilne i wytrzymałe elementy garderoby. Drążki w garderobach nie powinny być zbyt długie, aby nie uginały się pod ciężarem ubrań. Jest to szczególnie ważne w przypadku drążków, na których wieszamy ciężkie kurtki i płaszcze. Ich maksymalna długość to 100 cm, ale czasami warto, by drążek był krótszy.

Ułożenie poszczególnych ubrań w garderobie powinno być intuicyjne i jak najwygodniejsze. Warto skorzystać z kilku uniwersalnych, praktycznych porad, które sprawdzą się w każdej garderobie, bez względu na jej objętość.

Garderoba to wygodne rozwiązanie, które pomaga skutecznie opanować chaos w szafie. Dlatego warto, aby Twój przyszły dom był w nią wyposażony. Wybieranie gotowego projektu domu (np. pracowni Dobre Domy) to idealny moment, aby uwzględnić to marzenie i cieszyć się w przyszłości własną garderobą.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).