Garderoba w domu – jak ją zaaranżować?

Garderoba w domu – jak ją zaaranżować?


W swoim projekcie domu chcesz wydzielić miejsce na garderobę? Oddzielne pomieszczenie na przechowywanie odzieży to bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia codzienne życie. Ale na co zwrócić uwagę, by garderoba w domu była naprawdę funkcjonalna?

Aranżacja wnętrz staje się dużo prostsza, kiedy nie trzeba umieszczać w pokojach zbędnych szaf i komód. Dyskretna garderoba zastępuje meble, a dodatkowo pozwala na zachowanie porządku w odzieży i dodatkach. Sprawdź, jak stworzyć idealną garderobę.

Garderoba w sypialni – jak zaadaptować przestrzeń?

Jeśli dopiero planujesz budowę, możesz wybierać spośród gotowych projektów domów, w których uwzględniono miejsce na garderobę w sypialni. Wybrany projekt można także dowolnie zmodyfikować o ściankę działową, która wydzieli z pomieszczenia odpowiednią przestrzeń. Ten sposób pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie np. trudnych w aranżacji skosów na poddaszu.

Stawianie ścianki działowej nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. W sypialni z wnęką bardzo łatwo zaaranżować garderobę za pomocą kompletnej szafy wnękowej lub samych drzwi panelowych umieszczonych na relingach. W ten sposób domownicy zyskują znacznie więcej miejsca niż w przypadku tradycyjnej szafy. Ponadto półki i wieszaki są dyskretnie zasłonięte ruchomymi panelami.

Dobudowanie ścianki działowej lub zakup szafy wnękowej wiąże się jednak z dodatkowymi, dość dużymi kosztami. Tańszym sposobem na zaaranżowanie garderoby w sypialni jest umieszczenie drążków i półek za wygodnym, przestawnym parawanem lub zasłoną. To rozwiązanie daje dużą swobodę aranżacyjną, dzięki której w przyszłości można łatwo przemeblować pomieszczenie. Garderoba nieograniczona drzwiami oznacza także więcej miejsca na odzież na wieszakach – zwisają one luźno i nie gniotą się.

Projekt garderoby – przydatne porady dotyczące przechowywania

Gdy przestrzeń jest już przygotowana, pora zastanowić się, gdzie i jak umieścić ubrania, aby z garderoby korzystało się wygodnie i intuicyjnie. Przemyśl, jak dużą część Twojej garderoby stanowią eleganckie stroje trzymane na wieszakach, a jak dużą te ubrania, które można trzymać złożone na półkach. Następnie możesz przystąpić do montowania drążków i półek, w liczbie uzależnionej od Twoich potrzeb. To również odpowiedni moment, by pomyśleć o specjalnych półkach na buty – dzięki nim obuwie wizytowe będzie przechowywane w odpowiednich warunkach.

Warto zadbać o stabilne i wytrzymałe elementy garderoby. Drążki w garderobach nie powinny być zbyt długie, aby nie uginały się pod ciężarem ubrań. Jest to szczególnie ważne w przypadku drążków, na których wieszamy ciężkie kurtki i płaszcze. Ich maksymalna długość to 100 cm, ale czasami warto, by drążek był krótszy.

Ułożenie poszczególnych ubrań w garderobie powinno być intuicyjne i jak najwygodniejsze. Warto skorzystać z kilku uniwersalnych, praktycznych porad, które sprawdzą się w każdej garderobie, bez względu na jej objętość.

Garderoba to wygodne rozwiązanie, które pomaga skutecznie opanować chaos w szafie. Dlatego warto, aby Twój przyszły dom był w nią wyposażony. Wybieranie gotowego projektu domu (np. pracowni Dobre Domy) to idealny moment, aby uwzględnić to marzenie i cieszyć się w przyszłości własną garderobą.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje