10 cech nowoczesnego domu

10 cech nowoczesnego domu


Domy nowoczesne cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Są funkcjonalne, proste i bardzo eleganckie. Dowiedz się, co je wyróżnia na tle domów tradycyjnych.

1. Zwarta bryła

To pewnie jedna z najbardziej charakterystycznych cech nowoczesnego domu. Budynek stanowi prostą, jednolitą całość.

2. Asymetria

Rozkład pomieszczeń w nowoczesnym domu jest asymetryczny. Drzwi i okna mogą mieć różną wielkość, a do wykończenia często używa się różnych materiałów, np. drewna, kamienia i betonu.

3. Inteligentne rozwiązania

Coraz częściej w domach nowoczesnych instaluje się oświetlenie sterowane za pomocą pilota, komend głosowych lub gestów. W domach energooszczędnych wykorzystuje się ponadto lampy zasilane z ogniw fotowoltaicznych. Ograniczona też zostaje liczba mostków cieplnych, czyli miejsc w konstrukcji budynku, w których izolacja jest najmniejsza. Poziom utraty ciepła pozwala ustalić kamera termowizyjna. Do inteligentnych rozwiązań należy zaliczyć wentylację mechaniczną, która zapewnia dostawę świeżego powietrza i ogrzewa je za pomocą energii uzyskanej z powietrza wywiewanego.

4. Ekologia

Ekologia to przyszłość. Dlatego nowoczesne domy są otwarte na naturę. Ogród stanowi ważną część budynku, a materiały, które wykorzystuje się do budowy, coraz częściej są przyjazne środowisku. Inteligentne rozwiązania pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. W nowoczesnych domach coraz częściej instaluje się urządzenia energooszczędne, takie jak lodówka, pralka czy telewizor, które wykorzystują mniej prądu i pozwalają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

5. Przeszklenia

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom bez dużych, szczelnych okien oraz przeszkleń, które pozwalają doświetlić budynek. Część dzienna domu usytuowana jest najczęściej w południowej części działki, dzięki czemu do salonu trafia więcej światła słonecznego. Ważną rolę pełni też odpowiednia izolacja. Dzięki temu dom staje się jasny i przestrzenny, a koszty jego eksploatacji zostają znacząco ograniczone.

6. Materiały wykończeniowe

Niegdyś domy były budowane z cegieł lub drewna. Dziś projektanci mają dostęp do większej ilości materiałów. Wykorzystują więc np. egzotyczne gatunki drzew czy kamienie z odległych stron świata. Dodatkowo zestawiają ze sobą różne materiały. Dzięki subtelnym kontrastom budynek zyskuje dodatkowe walory estetyczne.

7. Precyzja wykonania

Dzięki nowym technologiom i materiałom wysokiej jakości budynki są trwałe, energooszczędne, funkcjonalne i estetyczne. Każdy szczegół jest zaprojektowany z największą starannością, a poszczególne elementy są do siebie dopasowane z chirurgiczną precyzją.

8. Proste i przestronne wnętrze

Wewnątrz domu nowoczesnego dominuje prostota. Rozkład pomieszczeń jest tak pomyślany, by codzienne życie było lekkie i przyjemne. Otwarta kuchnia łączy się z salonem, a liczba korytarzy ograniczona jest do minimum. Łatwą komunikację umożliwiają również wygodne schody oraz odpowiednio zagospodarowana posesja.

9. Minimalistyczna aranżacja

Zasada „jak najmniej i jak najprościej” dominuje również w przypadku wyposażenia domu. Bardzo ważna jest harmonia, ekologia i ekonomia. Dlatego odchodzi się od zbędnych dekoracji i detali. Coraz częściej projektanci decydują się na szklane, drzwi przesuwne, dzięki którym do pomieszczeń dociera więcej światła słonecznego. Kuchnia i salon mogą być oddzielone półwyspem, który pełni funkcję barku. Nowoczesne meble nawiązują do stylu industrialnego, stąd metalowy połysk oraz ograniczona liczba kolorów.
10. Eksperymenty

Nowoczesność to eksperymenty. Stąd przekraczanie granic wyznaczonych przez tradycyjną architekturę. Projektanci bawią się formą i szukają w poszczególnych obszarach nietuzinkowych rozwiązań. W efekcie powstają domy o wyjątkowym i niestandardowym wyglądzie.

Nasze projekty

W pracowni Dobre Domy znajdziesz bogatą kolekcję domów nowoczesnych. Wśród nich dostępne są domy parterowe i piętrowe. Wybierając projekt, zwróć uwagę na różnorodność zastosowanych materiałów elewacyjnych i nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne.

Zobacz kolekcję domów nowoczesnych:

https://www.dobredomy.pl/projekty/domy-nowoczesne

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje