Poznaj belki stropowe Posi

Poznaj belki stropowe Posi


Jedną z dziedzin zastosowań prefabrykacji konstrukcji drewnianych z użyciem płytek kolczastych są konstrukcje stropowe „posi”. Są to wiązary o pasach równoległych, gdzie element łączący ma kształt litery „V”. Dół i góra łącznika jest wprasowywany w drewno. Łączy je stalowy element poprzeczny. Ale to nie wszystko, co warto wiedzieć na temat konstrukcji stropowej „posi”.

Belek stropowych nie wykonuje się ręcznie na placu budowy, lecz w fabrykach więźby. Do produkcji są stosowane specjalistyczne maszyny – prasy do belek.

https://www.katebackdrop.de/collections/texture-hintergrude

Największa zaleta belek stropowych „posi” to możliwość szybkiego i łatwego rozmieszczenia wszelkiego typu instalacji. Mogą one mieć także znaczne przekroje (np. systemy rekuperacji ciepła). W przeciwieństwie do belek drewnianych ze średnikiem z płyt OSB, nie ma ograniczeń co do maksymalnej wielkości otworu czy minimalnego odstępu od podpory.

W razie awarii instalacji jest tutaj łatwy dostęp, dzięki czemu naprawa instalacji przebiega szybciej i sprawniej.

Montaż konstrukcji stropowej z fabrycznie przygotowanych elementów jest bardzo szybki – zwykle trwa 1 dzień. Dodatkowo nie ma potrzeby zakupu stempli. Konstrukcję stropu można montować bez ograniczeń również przy ujemnych temperaturach. Ułożenie belek stropowych oferują producenci. Można też kupić komplet elementów do własnego montażu (przez firmy budowlaną, inwestora, cieślę).

Belki stropowe „posi” znajdują swoje zastosowanie:
a) przy remontach starych kamienic,
b) w budownictwie tradycyjnym: jedno- i wielokondygnacyjnym,
c) w budownictwie szkieletowym.
Elementy konstrukcji stropu posiadają cały szereg rozwiązań w zakresie zamocowania. W budownictwie szkieletowym najpowszechniej stosuje się oparcie na pasie górnym belki.
Zawieszenie na pasie górnym belki – pozwala optymalnie wykorzystać wysokość paneli ściennych.

Dla skrócenia czasu pracy na placu budowy można wykonywać całe panele stropowe. Wówczas montaż dokonuje się całymi segmentami.

hintergrund wolke//hintergrund wolken//hintergrund wolken mit regenbogen//hintergrund kinder

Płasko ustawione deski stanowią dobrą podporę dla płyt. Belki „posi” łatwo się stęża, co daje stabilny strop. Skratowanie wewnątrz belek pozwala na bezproblemowe umieszczenie podciągu stalowego lub z drewna klejonego wewnątrz podłogi. Dzięki temu można uzyskiwać otwarte pomieszczenia o dużych wymiarach (np. salon 10 x 10 m) – bez potrzeby budowania słupów.

Więcej informacji znajdziesz na – www.stropymitek.pl

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).