Jak dopasować sposób otwierania okien do projektu poddasza i wybranego pomieszczenia?

Jak dopasować sposób otwierania okien do projektu poddasza i wybranego pomieszczenia?


Sposób otwierania okien dachowych to jeden z najważniejszych czynników, od których zależy komfort ich użytkowania oraz funkcjonalność. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma VELUX, jako jedyny producent w Polsce, oferuje możliwość wyboru okna dachowego z górnym lub dolnym systemem otwierania w tej samej cenie. Poznaj możliwości, jakie dają różne rodzaje okien ze względu na sposób otwierania, i wybierz odpowiedni model dla Twojego poddasza

Z tekstu dowiesz się:

Przemyślany wybór i odpowiedni montaż okien to bardzo ważna kwestia. Okno dachowe powinno być zamontowane tak, by zapewnić dobre doświetlenie pomieszczenia na poddaszu oraz, by bez problemu można było sięgnąć do klamki i swobodnie je otwierać lub zamykać.

Podział okien ze względu na sposób otwierania – od góry

Górny sposób otwierania okien dachowych sprawdzi się, gdy okno jest zamontowane stosunkowo nisko. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki, bez potrzeby schylania się. Te okna polecamy do pomieszczeń na poddaszu, w których:

Poznaj ofertę okien VELUX Standard Plus z górnym otwieraniem

Okna dachowe z górnym systemem otwieraniem sprawdzą się szczególnie w pokojach małych dzieci. Uchwyt jest wtedy trudno dostępny dla dziecka, dzięki czemu maluch nie otworzy okna bez Twojej wiedzy.

Dolny sposób otwierania okien – kiedy go zastosować?

Drugim rodzajem okien ze względu na sposób otwierania jest model obsługiwany od dołu. Te okna dachowe VELUX sprawdzą się w pomieszczeniach, w których:

Okna dachowe VELUX z dolnym otwieraniem są wyposażone w elegancką, ocynkowaną klamkę, zamocowaną pośrodku dolnej ramy okna.

Poznaj ofertę okien VELUX Standard Plus z dolnym otwieraniem

Klapowo-obrotowe okna VELUX – panoramiczny widok z pomieszczenia na poddaszu

Kolejny rodzaj okien ze względu na sposób otwierania, to okna klapowo-obrotowe. Mają one duży kąt otwarcia – dają możliwość uniesienia skrzydła aż o 45º, dzięki czemu zapewniają wspaniały, panoramiczny widok z okna. Te okna dachowe VELUX sprawdzą się w pomieszczeniach, w których:

Porady architekta

Większa liczba mniejszych okien zapewni więcej światła niż jedno duże o tej samej powierzchni szyby. Jeśli masz wybór, umieść okno od strony południowej, wtedy w ciągu dnia wnętrze będzie lepiej oświetlone. W małych pomieszczeniach najlepiej, aby było ono usytuowane centralnie, tak aby słońce mogło oświetlać cały pokój.

Wszystkie okna dachowe VELUX zostały wyposażone w nawiewniki, które umożliwiają dopływ świeżego powietrza nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte. W oknach z górnym systemem otwierania klapa wentylacyjna jest zintegrowana z uchwytem otwierającym. Wentylacja wyposażona jest zaś w wymienny filtr, który gwarantuje świeże powietrze bez owadów i zanieczyszczeń.

Sterowanie elektryczne – sposób na wygodną obsługę okien w pomieszczeniach na poddaszu

Każde okno dachowe VELUX z górnym systemem otwierania można zamienić na sterowane elektrycznie w systemie VELUX INTEGRA® i sterować nim zdalnie za pomocą klawiatury naściennej lub telefonu. Wystarczy doprowadzić do okna przewód zasilający. Warto zrobić to już na etapie prac montażowych lub przy okazji remontu. Dzięki temu późniejsza instalacja zestawu adaptacyjnego będzie dużo szybsza i prostsza. Takie okna dachowe mają wiele użytecznych i innowacyjnych funkcji – otwierają   i zamykają się prawie bezgłośnie, można je dowolnie programować, a przy tym są energooszczędne i bardzo proste w obsłudze. To idealne rozwiązanie, gdy okna muszą być zainstalowane w trudno dostępnych miejscach; świetnie sprawdzą się także w łazience. 

Wszystkie produkty VELUX sterowane elektrycznie możesz obsługiwać za pomocą aplikacji VELUX ACTIVE®. Jest to system sterowania klimatem w Twoim domu. Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę, wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 i na tej podstawie zamykają lub otwierają okna w pomieszczeniach na poddaszu. Opuszczają rolety i markizy, chroniąc dom przed nagrzewaniem, czy zamykają okna, gdy zbliża się deszcz. System będzie automatycznie wentylował pomieszczenia na poddaszu co najmniej 3 razy dziennie, a Ty będziesz mieć pewność, że Twój dom jest zdrowy. 

Dzięki aplikacji VELUX ACTIVE, wystarczy kilka kliknięć w Twoim telefonie, by sterować elektrycznymi oknami dachowymi, markizami, roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi VELUX, a także produktami firmy Netatmo. System działa w protokole io-homecontrol® , a jego interfejs jest kompatybilny z innymi systemami sterowania domem inteligentnym.  Aplikacja jest dostępna w systemach iOS oraz Android, jest także kompatybilna z aplikacją Apple HomeKit.  

Poznaj ofertę okien VELUX sterowanych elektrycznie

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje