Rozpoczynasz budowę wiosną? Już dziś pomyśl o tych rzeczach

Rozpoczynasz budowę wiosną? Już dziś pomyśl o tych rzeczach


Mimo że zima coraz częściej bywa łagodna, to jednak rozpoczęcie prac na budowie lepiej pozostawić na wiosnę, gdy temperatury nie spadają poniżej zera. Dzięki sprzyjającej pogodzie i odpowiednim rozplanowaniu prac, będziesz mógł wprowadzić się do nowego domu nawet pod koniec roku. Zobacz, jak przygotować się do budowy domu po ustaniu pierwszych mrozów.

Naturalną rzeczą po wyborze gotowego projektu domu jest rozpoczęcie planowania budowy. Do prac można przystąpić praktycznie o każdej porze roku, jednak zima wymaga od inwestorów poniesienia większych nakładów finansowych, które są związane zarówno z izolacją i zabezpieczeniem murów oraz stropów przed przemarzaniem, jak również zastosowaniem materiałów o podwyższonej odporności na niskie temperatury. Zdecydowanie lepszym okresem jest wiosna, a dokładniej druga połowa marca, kiedy pogoda nie ogranicza w żaden sposób prac, a minimalna temperatura w ciągu doby wynosi 5 °C.

Pracownia projektowa Dobre Domy pokaże Ci, o co zadbać, aby budowa domu na wiosnę sprawiała jak najmniej kłopotów.

Budowa domu wiosną – zakup materiałów budowlanych zimą

Koniec zimy to sprzyjający czas, żeby pomyśleć o kupnie materiałów niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Przed wiosennym sezonem ceny w hurtowniach i sklepach internetowych będą atrakcyjniejsze, warto więc z tego skorzystać.

Zgromadzenie potrzebnych produktów pozwoli od razu rozpocząć pracę bez niepotrzebnych przestojów, ponieważ należy liczyć się z tym, że czas oczekiwania na sprowadzenie niektórych materiałów budowlanych może wynosić kilka miesięcy. Z tego powodu dobrze jest złożyć zamówienie wcześniej.

Pamiętaj jednak, że zakupione materiały będziesz musiał przechować do wiosny, co wiąże się z ich zabezpieczeniem nie tylko przed wpływem czynników zewnętrznych, ale również przed ewentualną kradzieżą. Rozwiązaniem mogą być składy budowlane, które oferują przechowanie zakupionego towaru we własnych magazynach.

 Jakie materiały budowlane kupić zimą:

Czy wszystkie materiały budowlane warto kupować wcześniej? Produkty zaliczające się do chemii budowlanej, czyli cement, gips, kleje w proszku oraz wełna mineralna i styropian w razie nieodpowiedniego przechowania mogą być narażone na wilgoć, która spowoduje utratę ich właściwości. W tym wypadku lepiej więc kupować je dopiero w momencie, gdy będą potrzebne.

Zimą podpisz umowę z ekipą budowlaną

Jako inwestor masz do wyboru dwa sposoby na budowanie domu:

Pierwsza opcja wymaga przeprowadzenia prac własnym sumptem, co pozwala na oszczędności, jednak wiąże się z poświęceniem własnego czasu, jak również wymaga wiedzy budowlanej. Druga natomiast jest kosztowniejsza, ale znacznie wygodniejsza.

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji, zobacz projekty domów z kosztorysem – dzięki temu porównasz koszy i lepiej zaplanujesz budżet.

Bez względu na to, czy ekipa budowlana przeprowadzi całość, czy tylko niektóre prace na Twojej budowie, chcąc mieć pewność, że wszystko rozpocznie się zgodnie z harmonogramem, zimą poświęć czas na to, jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną. Podpisanie umowy z wyprzedzeniem daje możliwość negocjacji niższych stawek oraz, co równie ważne, spokój, ponieważ bez obaw, w wyznaczonym terminie ekipa wejdzie na budowę i rozpocznie wykopy pod fundamenty.

silk base toppers

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).