Najnowsze trendy w budowie domów – nowe projekty pracowni Dobre Domy

Najnowsze trendy w budowie domów – nowe projekty pracowni Dobre Domy


Nowoczesny design, kamień na elewacji i płaski dach czy drewniany dach i dwuspadowy dach o ostrym kącie? Obecnie w trendach można zauważyć dwie zupełnie odmienne tendencje – projekty domów w stylu modern i w estetyce tradycyjnej. Popularne są także ekologiczne rozwiązania, które wpłyną na środowisko i… naszą kieszeń. Poznaj najnowsze projekty pracowni Dobre Domy i zobacz, co nowego w architekturze.

Nowoczesne stodoły i skromne, wręcz ascetyczne budynki to najważniejsze kierunki, w których rozwija się współcześnie architektura. Zestawienie elementów modern i tradycyjnych – w różnych proporcjach – sprawia, że te uniwersalne estetyki mogą za każdym razem wyglądać inaczej. Sprawdź najnowsze propozycje pracowni Dobre Domy.

Przeczytaj również: 5 rzeczy, które musisz załatwić przed budową domu.

W stylu modernistycznym – proste domy z płaskim dachem

Projektanci domów stawiają w tym roku na proste, geometryczne bryły wpisujące się w popularny także we wnętrzach styl modern. Nowoczesne projekty domów proponują kompaktową, zwartą strukturę bryły i minimalizację niepotrzebnych zdobień.

Funkcję estetyczną pełnią za to materiały wykończeniowe – elewacje wykonane są z ciekawych surowców, takich jak kamień. Podobne materiały znajdziesz np. w projekcie Lina, gdzie prosta bryła została urozmaicona kamienną okładziną.

Poza modernistycznym designem zwraca się także uwagę na funkcjonalność przestrzeni – wybierane są raczej większe pomieszczenia z przemyślanym rozkładem na strefę dzienną i nocną. Tę ostatnią wyznacza się najczęściej na wyższej kondygnacji.

dobredomy.pl, projekt Lina
dobredomy.pl, projekt Lina

Domy energooszczędne – ekologia i funkcjonalność ponad wszystko

Nowoczesne projekty domów wykorzystują także technologie mające za zadanie ułatwić domownikom funkcjonowanie. Ważnym celem jest także trwałość i ekonomiczność zaproponowanych rozwiązań oraz ich wpływ na środowisko.

Domy energooszczędne to również budynki o prostej bryle, w której projektanci minimalizują liczbę załamań i ścian – tak, by tracić jak najmniej ciepła. Pracownie projektowe decydują się także na uproszczenie struktury dachu (tradycyjne dwu- i czterospadowe). Przykładem takiego projektu jest propozycja Fabia V.

Dodatkowo w projektach domów energooszczędnych wykorzystuje się przeszklenia od strony południowej, a pomieszczenia gospodarcze lokalizuje w północnej strefie. W domach energooszczędnych i domach pasywnych wykorzystuje się też ekologiczne ogrzewanie, np. pompy ciepła czy kotły kondensacyjne.

dobredomy.pl, projekt Fabia V
dobredomy.pl, projekt Fabia V

Sprawdź też: Ekologiczny dom – jak go prowadzić?

Jak w góralskiej chacie, czyli projekt domu w stylu zakopiańskim

Jak wynika z badań GUS (porównanie danych z 2002 i 2016 r.), obecnie można zaobserwować trend przemieszczania się ludności z dużych miast na wieś. Mieszkańcy metropolii są prawdopodobnie zmęczeni zgiełkiem i hałasem większych miejscowości i szukają odpoczynku na łonie natury.

Budujący dom na wsi często marzą o tradycyjnym projekcie budynku, który będzie przywodził na myśl dawne chaty. Wykorzystanie drewna jako materiału elewacyjnego, ostry, dwuspadowy dach, konstrukcja wieńcowa i podmurówki z kamienia stanowią wyznaczniki stylu podhalańskiego.

Jeśli chcesz połączyć tradycyjną estetykę góralską z nowoczesnym podejściem do budownictwa, zdecyduj się na uproszczoną bryłę domu bez dodatkowych lukarn i zdobień. Podobne rozwiązania zostały wprowadzone w np. w projekcie domu Marion.

dobredomy.pl, projekt Marion
dobredomy.pl, projekt Marion

Wiesz już, jaki projekt domu wybrać? Sprawdź teraz, jakie zmiany możesz wprowadzić na etapie budowy!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje