Modne budowanie. Jakie domy Polacy budują najczęściej? [INFOGRAFIKA]

Modne budowanie. Jakie domy Polacy budują najczęściej? [INFOGRAFIKA]


Małe domy parterowe, a może te naśladujące styl rezydencji? Jakie projekty przemawiają do Polaków i spełniają ich oczekiwania? Okazuje się, że te… pośrednie. Zależny nam przede wszystkim na przestronnym, spokojnym miejscu, w którym można bezpiecznie mieszkać z rodziną!

Mieszkanie na stałe w dużym, zatłoczonym mieście staje się coraz bardziej męczące – długie dojazdy, stanie w korkach i pędzące tłumy. Nic dziwnego, że Polacy chętnie przeprowadzają się do średnich (14,9%) oraz małych miast (13,1%). Ku dużemu zaskoczeniu trzeba jednak uznać wyższość terenów wiejskich nad miejskimi. Tam zostało wybudowanych blisko 60% wszystkich nowych domów.

O ile miejsce budowy może dziwić, o tyle najczęściej wybierana technologia budowania oraz pokrycie dachowe nie stanowią zaskoczenia. Od lat zaufaniem Polaków cieszą się murowanie cegłą ceramiczną (41%) oraz pokrywanie dachu dachówką (54%). Te materiały charakteryzują się najlepszymi parametrami, dzięki czemu wpływają na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Takimi metodami budowano w 2014 roku głównie parterowe domy z użytkowym poddaszem oraz podpiwniczeniem (70%). Co nie oznacza, że nie realizowano innych projektów – np. tych bez poddasza (19%).

Wyniki wskazują na to, że Polacy racjonalnie i przyszłościowo podchodzą do tematu budowania domu. Dzięki temu łatwo zapewniają sobie bezpieczny kąt na wiele lat.

DD_infografika3_2

Poniżej prezentujemy  projekty domów z użytkowym poddaszem:

Więcej projektów domów z użytkowym poddaszem znajdziesz TUTAJ.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).