Modne budowanie. Jakie domy Polacy budują najczęściej? [INFOGRAFIKA]

Modne budowanie. Jakie domy Polacy budują najczęściej? [INFOGRAFIKA]


Małe domy parterowe, a może te naśladujące styl rezydencji? Jakie projekty przemawiają do Polaków i spełniają ich oczekiwania? Okazuje się, że te… pośrednie. Zależny nam przede wszystkim na przestronnym, spokojnym miejscu, w którym można bezpiecznie mieszkać z rodziną!

Mieszkanie na stałe w dużym, zatłoczonym mieście staje się coraz bardziej męczące – długie dojazdy, stanie w korkach i pędzące tłumy. Nic dziwnego, że Polacy chętnie przeprowadzają się do średnich (14,9%) oraz małych miast (13,1%). Ku dużemu zaskoczeniu trzeba jednak uznać wyższość terenów wiejskich nad miejskimi. Tam zostało wybudowanych blisko 60% wszystkich nowych domów.

O ile miejsce budowy może dziwić, o tyle najczęściej wybierana technologia budowania oraz pokrycie dachowe nie stanowią zaskoczenia. Od lat zaufaniem Polaków cieszą się murowanie cegłą ceramiczną (41%) oraz pokrywanie dachu dachówką (54%). Te materiały charakteryzują się najlepszymi parametrami, dzięki czemu wpływają na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Takimi metodami budowano w 2014 roku głównie parterowe domy z użytkowym poddaszem oraz podpiwniczeniem (70%). Co nie oznacza, że nie realizowano innych projektów – np. tych bez poddasza (19%).

Wyniki wskazują na to, że Polacy racjonalnie i przyszłościowo podchodzą do tematu budowania domu. Dzięki temu łatwo zapewniają sobie bezpieczny kąt na wiele lat.

DD_infografika3_2

Poniżej prezentujemy  projekty domów z użytkowym poddaszem:

Więcej projektów domów z użytkowym poddaszem znajdziesz TUTAJ.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje