Koszty eksploatacji domu

Koszty eksploatacji domu


Współczesne rozwiązania architektoniczne pozwalają inwestorowi zatroszczyć się o zminimalizowanie kosztów eksploatacji domu już na etapie wyboru projektu. To niezwykle istotne – dom to poważna inwestycja, która pochłania spory budżet, więc każde oszczędności – nawet te przyszłe – są w tym przypadku na wagę złota. W jaki sposób dobrze je zaplanować?

Opcja dla oszczędnych

Budownictwo energooszczędne, domy pasywne – słyszałeś te określenia? Mówi się, że są przyszłością architektury, jednak dla coraz większej liczby osób stają się częścią aktualnego planu na wymarzony dom. Kluczem do efektywnego oszczędzania na eksploatacji są nowoczesne rozwiązania i odpowiednie materiały. Zapotrzebowanie przyczyniło się do powstania bardzo dużej oferty tego typu projektów – każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są domy parterowe, piętrowe lub z poddaszem użytkowym o większej bądź mniejszej powierzchni użytkowej. Można szukać wśród rezydencji, domów z wjazdem od strony południowej albo projektów przeznaczonych na wąską działkę – większość koncepcji ma już swoje energooszczędne odpowiedniki. Na stronie https://www.dobredomy.pl/lp/projekty-domow-pasywnych/ można znaleźć projekty domów pasywnych, które nasza pracownia architektoniczna oferuje swoim klientom.

Po pierwsze: okna

Jednym z najważniejszych elementów domu energooszczędnego są odpowiednie okna. Chodzi zarówno o ich parametry, jak również montaż. W celu zapewnienia energooszczędności budynku współczynnik przenikania ciepła szyby nie powinien być wyższy niż 0,6 W/m2/K (pamiętaj, że w tym przypadku im mniejsza wartość, tym lepiej). Równie ważny jest odpowiedni montaż – pomyłki na tym etapie mogą skutkować mniejszą szczelnością, przez co z pomieszczenia uciec może aż 35% ciepła. Na stronie https://www.dobredomy.pl/poradnik/budujemy-dom/jak-znalezc-dobra-ekipe-budowlana/ radzimy, jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną.

Dobry dom, dobra izolacja

Dobra izolacja – z tym określeniem spotka się każdy inwestor, którego wybór padł na projekt domu pasywnego. Wykorzystywane materiały to przed wszystkim wełna izolacyjna i styropian. Wszystko to sprawia, że budynek jest chroniony przed nadmierną utratą energii, a komfort mieszkańców zwiększa się (m.in. przez dobre parametry akustyczne, dzięki którym dom jest cichy). Przez własne, starannie przemyślane systemy zaopatrzenia energetycznego, budynek energooszczędny to kilkakrotnie mniejsza eksploatacja. Pozwala to planować oszczędności z kilkuletnim wyprzedzeniem. Ze względu na swoją innowacyjność, domy pasywne to często wybór ludzi świadomych swoich potrzeb i ceniących zaplanowane oszczędzanie. Początkowe koszty realizacji takiego projektu mogą być odrobinę większy niż w przypadku zastosowania tradycyjnych rozwiązań, jednak każdy, kto zdobędzie podstawową wiedzę na temat budownictwa energooszczędnego dowie się, że wydatki zwrócą się wraz z późniejszymi rachunkami. Co poza tym? Warto wiedzieć, że projekty domów pasywnych zazwyczaj utrzymane są w nowoczesnej stylistyce – spełnią więc wymagania wszystkich tych, którym zależy na niebanalnym miejscu zamieszkania.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).