Jak ochronić dom przed wysoką temperaturą?

Jak ochronić dom przed wysoką temperaturą?


Właściwa izolacja domu nie tylko zabezpiecza przed uciekaniem ciepła w chłodne dni, lecz także zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu budynku latem. W jaki inny sposób kontrolować temperaturę we wnętrzach w czasie upałów? Oprócz rolet masz do dyspozycji jeszcze kilka innych rozwiązań. Sprawdź, które z nich odpowiada Twoim potrzebom.

W zależności od lokalizacji jedne pomieszczenia w domu nagrzewają się bardziej, inne mniej. W przypadku usytuowania pomieszczenia od południa i południowego-zachodu musimy liczyć się z wyższą temperaturą w środku. Podobnie cieplej będzie w pokojach poddaszu.

Szukasz sposobu na przyjemny chłód w domu? Zobacz, jakie rozwiązania przychodzą Ci z pomocą.

Jak poskromić upał, czyli dlaczego warto mieć rolety

Klimatyzacja i przenośne wentylatory sprawiają, że często się przeziębiasz? Nie przekonuj się na siłę – są jeszcze inne metody na niższą temperaturę w pomieszczeniach. Do dyspozycji masz:

Te pierwsze poza zabezpieczeniem pokoju przed nadmiernym nagrzewaniem zapewniają także prywatność jego mieszkańcom. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego zrobione są rolety. Im grubszy, tym lepiej zablokuje przenikanie światła. Efektywne są także produkty z powłoką aluminiową, która odbija ciepło. Markizy natomiast sprawdzą się na dużych oknach na tarasie i balkonie.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i słońce pod kontrolą

Oprócz rolet wewnętrznych warto zamontować rolety zewnętrzne. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie przed nie tylko słońcem, ale także włamaniem. Poza tym rolety zewnętrzne tłumią hałas i stają się ozdobą elewacji. Łatwo dobrać je w różnych kolorach. Jeżeli decydujesz się na rolety na etapie projektowania domu, możesz ukryć w ścianie kasetę rolety.

Pokrycie dachu a ciepło

Czy wiesz, że wybierając dachówkę ceramiczną lub betonową, możesz ochronić poddasze przed przegrzewaniem i jednocześnie zadbać o komfort cieplny przez cały rok? Jeśli dopiero planujesz budowę lub myślisz nad remontem, weź pod uwagę to rozwiązanie.

Równie istotnym elementem są okna dachowe, przez które wpadają promienie słoneczne, czyniąc to pomieszczenie jednym z najcieplejszych w całym domu. Możesz zabezpieczyć je przed słońcem tradycyjnie roletami lub folią przeciwsłoneczną. W przypadku tych pierwszych zwróć uwagę na to, czy są wyposażone w prowadnice. Dzięki temu nie będą odstawać od okna.

Innym rozwiązaniem jest montaż szyb przeciwsłonecznych (refleksyjnych), które pokryte są specjalnymi powłokami np. tlenków srebra czy złota. Taka szyba odbija promienie słoneczne i nie dopuszcza do przegrzania, jednak w porównaniu do rolet jest to duży wydatek.

Co jeszcze zrobić, żeby ochłodzić wnętrza? Ogranicz korzystanie z urządzeń elektrycznych takich jak komputery czy piekarniki. One również emitują dodatkowe ciepło. Regularnie wietrz pomieszczenia, najlepiej wieczorami i wczesnym rankiem, gdy nie jest jeszcze bardzo gorąco.

Przeczytaj także: Wentylacja, czyli sposób na zdrowe powietrze w domu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).