Fotowoltaika w nowoczesnym domu

Fotowoltaika w nowoczesnym domu


Panele fotowoltaiczne – co kryje się za tym tajemniczym zwrotem? Specjaliści opisują to jako własną, małą elektrownię dla domu. Te połączone ze sobą fotoogniwa sprawiają, że energia słoneczna staje się energią elektryczną. Nie jest to rozwiązanie nowe, jednak ze względu na większe zainteresowanie tematem rozsądnego użytkowania energii coraz bardziej popularne, również dla inwestorów budujących domy jednorodzinne.

Osoby decydujące się wybrać projekt domu nowoczesnego chętniej inwestują również w fotowoltaikę, kojarząc ją z postępem i ekologią.

Dlaczego warto?

Rozważając wybór paneli fotowoltaicznych, zastanawiamy się nad ich głównymi atutami. Oto najczęściej wymieniane zalety:

Fotowoltaika a oszczędności

Powodem, dla którego dużo osób waha się co do podjęcia decyzji o zakupie paneli fotowoltaicznych, jest ich zauważalnie większy koszt. Ten problem jednak znika, kiedy inwestor przestawia się na myślenie długoterminowe. Po kilku latach oszczędności powstałe dzięki produkcji energii niejako pokrywają sam początkowy wydatek. Niemniej wybór paneli słonecznych w dużym stopniu uzasadniony jest od początkowego budżetu przewidzianego na realizację projektu.

Fotowoltaika i montaż

W przypadku domu jednorodzinnego i neutralnych warunków pogodowych instalacja paneli nie powinna trwać dłużej niż 3 dni (często udaje się skończyć już po dobie). Poza panelami do instalacji niezbędny jest inwerter zamieniający wyprodukowany prąd stały na prąd zmienny. Panele mogą być zamontowane wszędzie tam, gdzie docierają promienie słoneczne, również na wysięgnikach i ogrodzeniach. W przypadku dachów ten najbardziej optymalny będzie skierowany na południe oraz nachylony pod kątem 35°.

Panele fotowoltaiczne to interesujący, warty rozważenia produkt dla każdego, kto rozważa projekt domów nowoczesnych. Na stronie pracowni projektowej Dobre Domy można znaleźć mnóstwo projektów, które świetnie zaprezentują się w połączeniu z tą technologią.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).