Fotowoltaika w nowoczesnym domu

Fotowoltaika w nowoczesnym domu


Panele fotowoltaiczne – co kryje się za tym tajemniczym zwrotem? Specjaliści opisują to jako własną, małą elektrownię dla domu. Te połączone ze sobą fotoogniwa sprawiają, że energia słoneczna staje się energią elektryczną. Nie jest to rozwiązanie nowe, jednak ze względu na większe zainteresowanie tematem rozsądnego użytkowania energii coraz bardziej popularne, również dla inwestorów budujących domy jednorodzinne.

Osoby decydujące się wybrać projekt domu nowoczesnego chętniej inwestują również w fotowoltaikę, kojarząc ją z postępem i ekologią.

Dlaczego warto?

Rozważając wybór paneli fotowoltaicznych, zastanawiamy się nad ich głównymi atutami. Oto najczęściej wymieniane zalety:

Fotowoltaika a oszczędności

Powodem, dla którego dużo osób waha się co do podjęcia decyzji o zakupie paneli fotowoltaicznych, jest ich zauważalnie większy koszt. Ten problem jednak znika, kiedy inwestor przestawia się na myślenie długoterminowe. Po kilku latach oszczędności powstałe dzięki produkcji energii niejako pokrywają sam początkowy wydatek. Niemniej wybór paneli słonecznych w dużym stopniu uzasadniony jest od początkowego budżetu przewidzianego na realizację projektu.

Fotowoltaika i montaż

W przypadku domu jednorodzinnego i neutralnych warunków pogodowych instalacja paneli nie powinna trwać dłużej niż 3 dni (często udaje się skończyć już po dobie). Poza panelami do instalacji niezbędny jest inwerter zamieniający wyprodukowany prąd stały na prąd zmienny. Panele mogą być zamontowane wszędzie tam, gdzie docierają promienie słoneczne, również na wysięgnikach i ogrodzeniach. W przypadku dachów ten najbardziej optymalny będzie skierowany na południe oraz nachylony pod kątem 35°.

Panele fotowoltaiczne to interesujący, warty rozważenia produkt dla każdego, kto rozważa projekt domów nowoczesnych. Na stronie pracowni projektowej Dobre Domy można znaleźć mnóstwo projektów, które świetnie zaprezentują się w połączeniu z tą technologią.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje