Dofinansowanie do budowy domu – jak można się o nie ubiegać?

Dofinansowanie do budowy domu – jak można się o nie ubiegać?


Od 2014 r. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchomił program „Mieszkanie dla Młodych”, który dofinansowuje zakup domu lub mieszkania przez młode małżeństwa oraz umożliwia zwrot kosztów zakupu materiałów budowlanych. Czy w 2017 r. w programie zaszły jakieś zmiany? Jak można uzyskać wsparcie finansowe pomagające w zmniejszeniu kosztów realizacji projektu domu? Sprawdź nasz tekst.

Bank Gospodarstwa Krajowego w kwietniu 2017 r. poinformował, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” z limitu na 2018 r. Kolejne wnioski będzie można składać od stycznia przyszłego roku, jednak zdaniem specjalistów, biorąc pod uwagę dotychczasowe zainteresowanie programem, środki rozejdą się w niecały miesiąc…

„Mieszkanie dla Młodych” – z czego możesz skorzystać w 2017 r.?

Na szczęście limity „MdM” dotyczą jedynie zakupu mieszkań lub domów. Nadal możliwe jest uzyskanie dofinansowania do budowy domu, a konkretniej: zwrotu części wydatków na zakup materiałów budowlanych. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby uzyskać pomoc z programu „MdM”?

Wniosek o zwrot części podatku VAT trzeba złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym do końca roku, w którym dom jednorodzinny (np. z projektu Nela) został oddany do użytku. Z jakimi dokumentami należy zwrócić się do urzędu?

Niestety, zwrot części podatku VAT to obecnie jedyne dostępne dofinansowanie do budowy domu, jakie można w relatywnie szybkim czasie otrzymać od państwa. Pod koniec 2016 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamknął program dopłat do budowy domów energooszczędnych, gdyż inwestorzy w ciągu 3 lat od jego uruchomienia wykorzystali zaledwie 6 mln z przeznaczonych na program 600 mln zł.

Na szczęście pracownia projektowa Dobre Domy oferuje projekty domów nowoczesnych na każdą kieszeń, łatwe i tanie w realizacji.

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).