Ciepło, cieplej – izolacja! Ocieplanie domu jesienią

Ciepło, cieplej – izolacja! Ocieplanie domu jesienią


Ocieplenie domu pozwala na obniżenie kosztów związanych z późniejszym ogrzewaniem oraz ochroni elewację przed szkodliwym działaniem deszczu, śniegu czy niskich temperatur. Jesień to jednak ostatni moment na wykonanie tego zabiegu!

Warto wykorzystać ciepłe dni, by z ociepleniem zdążyć przed nadchodzącą zimą. Termoizolacja domu zapewni bowiem mieszkańcom przyjemne ciepło bez podnoszenia rachunków. To jednak nie jedyny powód, dla którego należy ocieplić dom zanim nadejdą mrozy i śnieg.

Temperatura ma znaczenie

Optymalna temperatura do prowadzenia prac budowlanych, w tym ocieplenia domu, to 525°C. Ma to związek nie tylko z komfortem termicznym, lecz także, a może przede wszystkim, z wpływem, jaki warunki atmosferyczne mają na wykorzystywane materiały. Produkty stosowane przy ocieplaniu budynku wymagają zazwyczaj użycia wody, która zamarza, gdy temperatura spada poniżej 0°C. Może to doprowadzić do zniszczenia powłoki termoizolacyjnej – po ustąpieniu mrozów materiały po prostu odpadną od ściany. Problem ten może się pojawić także wtedy, gdy przymrozki występują jedynie nocą, a w dzień temperatura oscyluje nieco powyżej 0.

Do jesienny prac ociepleniowych wykorzystaj koniecznie materiały mrozoodporne.

Niekorzystne warunki atmosferyczne

Silny wiatr, mocne nasłonecznienie i opady to kolejne czynniki, które mają negatywny wpływ na układanie i schnięcie zaprawy. Materiały termoizolacyjne bezwzględnie należy nakładać na suche podłoże. Opady deszczu lub śniegu mogą wymusić zastosowanie nagrzewnicy lub folii chroniącej przed wilgocią, a niekiedy również całkowicie uniemożliwić ocieplenie budynku. Co więcej – im większa wilgotność, tym dłuższy czas schnięcia produktów.

Zimowe opady śniegu lub późnojesienne deszcze mogą więc uniemożliwić prawidłowe wykonanie termoizolacji domu.

Więcej o ociepleniu budynku przeczytasz tutaj:

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje