Ocieplanie domu – o czym należy pamiętać?

Ocieplanie domu – o czym należy pamiętać?


Właściwie wyizolowany dom jest tańszy i przyjemniej spędza się w nim czas. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, żeby jak najlepiej ocieplić budynek. Poniżej znajdziesz sześć najważniejszych czynników!

Termoizolacja budynku to same plusy: po udanym zabiegu ucieka z niego mniej ciepła i zauważalnie spadają rachunki za energię niezbędną do ogrzania nieruchomości. W dodatku zmieniające się przepisy prawne wymagają, by domy spełniały coraz więcej norm energooszczędności, a ocieplenie należy do podstawowych uwzględnianych czynników. Zobacz, o czym warto pamiętać, żeby inwestycja tego typu była skuteczna.

  1. Właściwe przygotowanie podłoża

Przed ociepleniem ściany muszą zostać gruntownie oczyszczone. Wszelkie wykwity w postaci pleśni lub grzyba należy usunąć wraz z przyczynami ich powstania. Nierówne tynki trzeba naprawić lub w całości skuć, ponieważ tylko odpowiednio gładka i odpylona ściana gwarantuje dobrą przyczepność kleju.

  1. Należyta kolejność działań

Na ściany najpierw nakłada się klej, a dopiero w dalszej kolejności zatapia w nim siatkę. Taka warstwa musi być gruntowana, żeby nałożony na nią tynk cienkowarstwowy po kilku latach nie zaczął pękać i odpadać.

  1. Dobór mocowania

Izolacje lekkie należy solidnie umocować mechanicznie co 30 cm wokół otworów okiennych i drzwiowych, ponieważ w tych miejscach są najbardziej narażone na działanie wiatru. Łączniki w postaci kołków lub kotw powinny zostać zagłębione w warstwie nośnej na nie mniej niż 5 cm.

  1. Stosowanie systemu mijankowego

System mijankowy to izolacja dwuwarstwowa, czyli z wzajemnym przesunięciem styków – takie rozwiązanie pozwala wyeliminować mostki termiczne, jakimi są szczeliny pomiędzy płytami ocieplenia. Zamiast takiego systemu można też po prostu zastosować płyty z frezowanymi krawędziami, ale wówczas przed montażem trzeba je właściwie obrobić.

  1. Prawidłowe nadproża

Podczas osłaniania nadproża należy stosować taki sam materiał, co w przypadku reszty powierzchni – to zapobiegnie odspajaniu się tynku.

  1. Osłona izolacji

Materiały używane do termoizolacji muszą zostać prawidłowo zabezpieczone – zarówno w trakcie składowania, jak i już po instalacji ocieplenia. Warunki atmosferyczne mają na nie bowiem destrukcyjny wpływ: w watę mineralną łatwo wsiąka woda, a powierzchnia styropianu degraduje się pod wpływem słońca.

Tutaj dowiesz się, jak skutecznie ocieplić poddasze.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).